.
חדשות

ברוכים הבאים לאמא אדמה

המתחם שלנו ברחוב הבנים סגור.
קורסי הכנה ללידה עם שרי המיילדת ממשיכים כל העת. להרשמה השאירו פרטים בטלפון
09-7408693 או סמסו ישירות לשרי 050-7950411 והיא תחזור אליכן בהקדם.
לקניית אלופירסט בהוד השרון ברוב שעות היממה וגם בסופי שבוע סמסו 050-7950410

לקנייה מקוונת ומאובטחת באתר החברה (מחירים מסובסדים למשלוח עד הבית) הקליקו קניית אלופירסט באינטרנט

שרי קרוכמל, פרט להיותה מנהלת אמא אדמה היא גם מיילדת בית. לפרטים הקליקו מיילדת בית

לתיאום עם שרי סמסו 050-7950411

אצלנו ניתן להשיג: תרסיס אלופירסט לאחר לידה, כריות הנקה, פארטוקל (קל לידה) ועוד. לתיאום קניה בהוד השרון 050-7950410

יצירת קשר
שם:
דוא"ל:
טלפון:
פרטים:
הרשמה לניוזלטר
יש להקליד את הספרות והאותיות כפי שמופיעות בתמונה
הטלפון של אמא אדמה
 09-7408693
שרי המיילדת 050-7950411 (וואטסאפ או סמס בלבד)
קורסי הכנה ללידה בשיטת אמא אדמה עם שרי המיילדת מתקיימים כל העת.
השאירי פרטים (שם, באיזה שבוע ומהיכן) בטלפון 050-7950410 ושרי תחזור אלייך.
יש כבר אלופירסט בתיק לידה שלך?

כאן תוכלו לקרוא על תרסיס אלופירסט המבוסס על אלוורה, המקל, מחטא ומסייע בהחלמה בעקבות קרעים או חתכים בלידה, או לאחר ניתוח קיסרי - ספריי אלופירסט

לקניית אלופירסט בהוד השרון ברוב שעות היממה וגם בסופי שבוע סמסו 050-7950410

לקנייה מקוונת ומאובטחת באתר החברה (מחירים מסובסדים למשלוח עד הבית) הקליקו קניית אלופירסט באינטרנט


 

סיפור לידה של רוני (בן)

טבעית בהפתעה - רציתי אפידורל, קיבלתי לידה טבעית


הי שרי וצוות אמא אדמה,
אמנם עבר המון זמן, אבל סופסוף היה לי זמן לכתוב את סיפור הלידה שלי לפרסום באתר, אז הנה אני מצרפת אותו.

ובהזדמנות זו רציתי להגיד תודה – על קורס ההכנה ללידה המדהים (אפילו אני הצלחתי ללמוד קצת דברים של לידה טבעית ו... התברר שהייתי צריכה), על האוזן הקשבת אחרי הלידה, וכמובן שעל הליווי התפתחותי של דבי...
תודה על הכל,
אילנה

באיחור קל של 9 חודשים, עכשיו כשרוני כבר התחיל ללכת לתינוקיה ועוד שבוע אני חוזרת לעבוד, סופסוף יש לי זמן לכתוב (ואולי גם להפנים) את חוויות לידתו של החתלתול שלי.

קצת רקע לפני שנתחיל בסיפור עצמו:
כבר מתחילת ההריון היה issue סביב גיל ההריון ו/או גודל העובר. בשני האולטראסאונדים הראשונים נראה שהעובר קטן בשבוע עד 10 ימים מגיל ההריון המחושב, אבל גיל ההריון לא תוקן. בסקירת המערכות המאוחרת נראה היה שהעובר קטן מאד יחסית לגיל ההריון וכי יש התרחבות בקשת אבי העורקים. כאן התחילה סגה של בדיקות רבות – שתי בדיקות אקו לב עובר (שהראו שאכן יש התרחבות של קשת אבי העורקים, אך תפקוד הלב והזרימה בעורקים תקינים. הומלץ על אקו לב מיד לאחר לידת התינוק) ומעקב גדילה שכלל אולטראסאונד כל שבוע-שבועיים.
המסקנות לא היו חד משמעיות – העובר נראה קטן, אך זרימות השיליה היו תקינות והרופאים לא נראו מוטרדים. בהערכת משקל בתחילת דצמבר העובר הוערך ב- 2.200 ק"ג.

התל"מ היה 5 לינואר, אך הייתי משוכנעת שיש טעות ובעצם התל"מ צריך להיות כשבועיים יותר מאוחר. חוץ מזה הייתי משוכנעת שאני אמשוך עד שבוע 42 ולכן אין מצב שאני יולדת לפני סוף ינואר.

קורס הכנה ללידה התחלתי מאוחר מהמומלץ (בהיותי שאננה שאני יולדת רק בסוף ינואר...) אצל שרי באמא אדמה. בקורס השתתפו 4 זוגות – 3 זוגות שרצו לידה טבעית ואני, שרציתי אפידורל. הרבה. מהר. שהמרדים יחכה לי כבר בחניה. בעצם, אני גרה קרוב לתל-השומר – אפשר שהמרדים כבר יבוא אלי הביתה?

בשיעור ששרי לימדה על תנוחות, נשימות וכו', טענתי שאני מקשיבה רק ליתר ביטחון, כי לעולם אי אפשר לדעת מה יקרה... אבל אני הרי מקבלת אפידורל בשניה שאני מגיעה לבית-החולים. בהיותי פחדנית גדולה מכל דבר כואב, ובעיקר ממחטים, הבעיה היחידה היתה שלא ידעתי אם לפחד יותר מהלידה עצמה או מהאפידורל והעירוי....

וכך נגמר לו הקורס, ורשימת הדברים שרציתי לעשות לפני הלידה החלה להתהוות – קניתי עלי פטל (הספקתי לשתות 2 כוסות ממנו), קניתי שמן לעיסוי פירנאום והדפסתי לבעלי הוראות (כן, כן – שבוע הבא נתחיל!), עשיתי רשימה של צלמות הריון שמצאו חן בעיני והתכוונתי להתקשר לקבוע עם אחת מהן (עד דצמבר הבטן היתה קטנה מדי בשביל להצטלם), התכוונתי לקבוע תור לקוסמטיקאית להוריד שערות.... הרבה התכוונתי...

הסיפור עצמו:
שבת, 19 בדצמבר, 04:00 לפנות בוקר – כמו בכל בוקר אחר, אני מתעוררת והולכת לעשות פיפי ומגלה שתחתוני רטובות. טוב נו, הייתי מתה לפיפי. כנראה ברח לי קצת. החלפתי תחתונים וחזרתי לישון. חצי שעה אחרי זה אני מתעוררת שוב והולכת לעשות פיפי. שוב התחתונים רטובות. הממממ. מחליפה שוב וחוזרת לישון. חצי שעה אחרי זה ושוב התחתונים רטובות. זה כבר ממש מעניין. או קיי – אומרים שצריך להריח את זה ואם יש ריח של זרע זה מי שפיר. מסניפה את התחתונים – לא מריח כמו זרע וגם לא מריח כמו פיפי – אין ריח בכלל. מה זה אומר? מחליפה תחתונים וחוזרת לישון.

06:00 בבוקר – בעלי מתעורר מכל התנועה הרבה החדר ושואל מה קרה. אני מסבירה לו. הוא אומר שאם יש לזה ריח של זרע זה מי שפיר – אני מזמינה אותו לרחרח את ערימת התחתונים הרטובות בסל הכביסה כי אני לא מריחה כלום. הוא הולך בבטחון להריח, אך נאלץ להודות שגם הוא לא מריח כלום. חוזרים לישון.

הבוקר מתגלגל לאיטו, וכבר די ברור שזו התחלה של ירידת מים. מה עושים? בעלי משוכנע שלא צריך לעשות כלום בינתיים – אולי אני טועה? אולי זה יפסק? וגם אם לא – אם נגיע עכשיו לבית-חולים רק ירצו לתת לי זירוז ואז תהיה לי לידה קשה מאד. הוזמנו לארוחת צהריים אצל הוריי – מחליטים להמשיך בתוכניות כרגיל. אני מתלבשת, ומגלה שנרטבו לי הטייץ. מחליפה בגדים. שוב רטובה. טוב, בפעם השלישית אני כבר חכמה מספיק לשים קודם פד. מצליחים לצאת מהבית באיחור של כשעה.

מגיעים להורי. אני אומרת לאמא שלי שיש לי תירוץ טוב לאיחור ולוחשת לה I think my water’s breaking... אם אמא שלי נלחצה - היא הצליחה לא להראות זאת. מעבירים אחר-צהריים נחמד.
בסביבות 17:00 אני מתחילה ללחוץ על בעלי שנלך. הוא מתקשר לאמו שתבוא לשמור על הילדים (יש לו שניים מנשואים קודמים). מגיעים הביתה. בעלי מנסה לשכנע אותי להכין תיק לבית חולים. אני נזכרת במצגת החשובה שעבדתי עליה כל שבוע שעבר ונמצאת רק על המחשב שלי. אני מדליקה את הלפטופ ושולחת את המצגת לבוסית שלי.

חמותי מגיעה וחושבת שאני פסיכית - מה פתאום עכשיו עבודה? יאללה – תארזי כבר תיק. מנסה לחשוב מה אני צריכה לקחת. שולפת במהירות כמה דיסקים נבחרים. מזל שקראתי הרבה רשימות אריזה בפורום ואני יודעת פחות או יותר מה צריך לקחת לבית חולים.

המשך סיפור לידה של רוני

"מיילדת טובה זו מתנה משמיים" – על המיילדת סיגל רשף, חדר לידה תל השומר

מה קורה בתל השומר? המשך סיפור הלידה של רוני - הלידה עצמה.

באמא אדמה תוכלו לקנות תרסיס אלופירסט לאחר לידה, ערכת פארטוקל (קל לידה) של ד"ר קיי ועוד. לתיאום איסוף או למשלוח סמסו 050-7950410