.
חדשות

ברוכים הבאים לאמא אדמה

המתחם שלנו ברחוב הבנים סגור.
קורסי הכנה ללידה עם שרי המיילדת ממשיכים כל העת. להרשמה השאירו פרטים בטלפון
09-7408693 או סמסו ישירות לשרי 050-7950411 והיא תחזור אליכן בהקדם.
לקניית אלופירסט בהוד השרון ברוב שעות היממה וגם בסופי שבוע סמסו 050-7950410

לקנייה מקוונת ומאובטחת באתר החברה (מחירים מסובסדים למשלוח עד הבית) הקליקו קניית אלופירסט באינטרנט

שרי קרוכמל, פרט להיותה מנהלת אמא אדמה היא גם מיילדת בית. לפרטים הקליקו מיילדת בית

לתיאום עם שרי סמסו 050-7950411

אצלנו ניתן להשיג: תרסיס אלופירסט לאחר לידה, כריות הנקה, פארטוקל (קל לידה) ועוד. לתיאום קניה בהוד השרון 050-7950410

יצירת קשר
שם:
דוא"ל:
טלפון:
פרטים:
הרשמה לניוזלטר
יש להקליד את הספרות והאותיות כפי שמופיעות בתמונה
הטלפון של אמא אדמה
 09-7408693
שרי המיילדת 050-7950411 (וואטסאפ או סמס בלבד)
קורסי הכנה ללידה בשיטת אמא אדמה עם שרי המיילדת מתקיימים כל העת.
השאירי פרטים (שם, באיזה שבוע ומהיכן) בטלפון 050-7950410 ושרי תחזור אלייך.
יש כבר אלופירסט בתיק לידה שלך?

כאן תוכלו לקרוא על תרסיס אלופירסט המבוסס על אלוורה, המקל, מחטא ומסייע בהחלמה בעקבות קרעים או חתכים בלידה, או לאחר ניתוח קיסרי - ספריי אלופירסט

לקניית אלופירסט בהוד השרון ברוב שעות היממה וגם בסופי שבוע סמסו 050-7950410

לקנייה מקוונת ומאובטחת באתר החברה (מחירים מסובסדים למשלוח עד הבית) הקליקו קניית אלופירסט באינטרנט


 

יוגה של האמהות - סיכום


בעודי מתיישבת לכתוב סיכום זה, יצרה איתי קשר אישה בשבוע ה-36 להריונה המספרת על תחושת פאניקה וחרדה גדולה לקראת הלידה. טלי (שם בדוי) סיפרה שהיא חוששת שתהיה לה התנגדות בלידה מהפחד שיעלה ושבמקום לשחרר היא תתכווץ. היא רוצה לזרום יותר ויודעת שתרגול מקדים ומודעות יעזרו לה. היא פנתה אליי כמורה ליוגה להריון מתוך מחשבה שתרגול היוגה יסייע לה להתכונן ללידה ולהפחית את רמת החרדה שהיא חשה.

 

טלי מסכמת ומחזקת את הממצאים של מחקר זה. אצל כל אישה לקראת הלידה עולים פחדים וחרדות מהאירוע ותחושת חוסר ידיעה גדולה משתלטת עלינו הנשים. אנחנו מבקשות איזון מחדש ותחושת שליטה מסויימת על המצב ויודעות שעלינו להכין את עצמנו לאירוע הלידה. יותר ויותר נשים בוחרות היום בתרגול היוגה כאמצעי להכנה ללידה.

 

מה שמייחד את התרגול מקורס הכנה רגיל ללידה הוא בהוליסטיות שבו ובידע גופני-נפשי הלכה למעשה שניתן בו. הנשים המתרגלות מטפלות בגופן, בנפשן וברוחן ומכינות עצמן ללידה לא באמצעות קבלת ידע תאורטי, אלא באמצעות היזכרות בידע גופני שקיים בתוכן. אותה חוויה פיזית של תנועה, תנוחה, נשימות, הרפיה וריכוז פנימה נותנים לאישה ביטחון בגופה ובכוחותיה ומכינים אותה ללידה פעילה ואולי גם טבעית. כמו כן, הממצאים מראים כמה הצורך להתכנסות פנימה חזק אצל אותן נשים. הן זקוקות ל"זמן איכות" עם עצמן. בזמן זה הן חוות רגעים קדושים של שלווה ומיקוד פנימה ומחזקות את המודעות לילד שברחמן ואת ההתקשרות  ('('Attachment אליו. התקשרות זו היא חיונית וחשובה על מנת להכין את האישה לשינוי ולהפיכתה לאם אוהבת ומטפחת. תוך כדי כך הן מאפשרות לגופן להיזכר ביכולות הטבעיות והראשוניות הטמונות בו.

 

ישנה מילה המהדהדת לכל אורך כתיבת עבודה זו, זוהי המילה חיבור והיא משקפת את הרצון של הנשים ליצור קשר מחודש עם גופן ועם נפשן. זהו קשר טבעי שבעולם של היום, בו הקצב הוא מהיר, האנרגיות והקשב מופנים כלפי חוץ, לא תמיד מקבל ביטוי ומקום. תרגול היוגה ('לחבר'jog'= ') הוא תרגול עתיק יומין ומעניין לגלות כמה הוא עדיין רלוונטי לאנשים בימינו ובייחוד לאנשים החיים בעולם המערבי.

   

 Yoga citta vritti nirodhah"

(Patangali 1.2 in Iyengar,1990) "

בציטוט זה מהכתבים העתיקים של היוגה מוצגת המטרה העיקרית של תרגול היוגה. הפירוש של פסוק זה הוא שיוגה היא שליטה בתנודות ההכרה, האינטלקט והאגו. כולנו סובלים מאותה הכרה הפכפכה וסוערת שאינה נותנת לנו שקט ורגיעה. במיוחד בתקופת ההריון, אותה הכרה נוטה לקפוץ בין דאגות מהעבר, מהלידה ומהעתיד. תרגילי היוגה ובייחוד הנשימות והריכוז פנימה מסייעים ליצירת הכרה שלווה ותחושת רגיעה אמיתית.

 

לפי היוגים, ברגע שתנודות ההכרה מואטות המתרגל חווה את נשמתו האמיתית. שורש התרגול הוא ברצון לחבר בין גורמים כמו גוף, רוח, נשמה, טבע ואלוהים. שאולי נדמה לנו שהם נפרדים אך למעשה לפי פילוסופית היוגה- אחד הם. אישה הרה היא, באורח פלא, במצב של נפרדות אך גם חווה אחדות מיוחדת עם עוד נשמה בתוכה. מדברי הנשים עולה כי הן מזהות את אותה אחדות ורואות בהריון חוויה רוחנית והזדמנות להתפתחות רוחנית. תרגול היוגה מאפשר להן מקום להקשבה פנימה, היזכרות והתפתחות.

 

ההשלכות של מחקר זה לעתיד הן רבות וחשובות. הספרות בנוגע ליוגה בהריון היא דלה ועדיין בחיתוליה, נעשה רק מחקר אחד מדעי שמוכיח את ההשפעות החיוביות של תרגול היוגה על תוצאות הלידה של נשים מתרגלות  Narendran & Nagarathna, 2001)). לכן מחקר זה, שהוא באופיו מחקר איכותני המביא את קולן של הנשים ולא רק נתונים מדעיים, מאפשר הרחבה של הנושא ומתן תוקף מהשדה לתרומת התרגול.

 

הממצאים שעלו בעקבות הראיונות  מחזקים את ההשפעה החיובית של תרגול היוגה על נשים בהריון. מטרת כתיבת מחקר זה היא לעודד נשים נוספות להיעזר בכלי היוגה בזמן הריונן, להפחתת מתחים, כהכנה ללידה וכהזדמנות להתפתחות אישית. בנוסף מחקר זה מיועד לקריאה גם על ידי רופאים/ות, מיילדים/ות, דולות ושאר אנשי המקצוע המלווים יולדות ונשים בהריון, בתקווה להגברת המודעות אצלם לשינויים ולצרכים האמיתיים של נשים הרות. ייתכן שיעלו בהם בעת הקריאה תובנות חדשות שיעזרו להם לתמוך בנשים בצורה טובה יותר.

 

המסר העיקרי אותו מבקשת עבודה זו להעביר הוא שיש לאפשר לאישה הרה זמן התכנסות פנימה וזמן להכיר את גופה ולמצוא את האיזון אותו היא מבקשת. ובאמצעותו לחזק את בטחונה ואמונה של האישה בגופה, ב'ידע' הטמון בה ובכוחותיה הטבעיים לשאת את הריונה וללדת בצורה קלה וטבעית. הריון ולידה יכולים וצריכים להיות עבור כל אישה חוויה מעצימה וחיובית. אני חוויתי זאת ואני מאחלת לכל אישה שבלידתה היא תחווה לידה קלה ושמחה ותזכה גם לחוות את עצמה כאישה חזקה ,שלווה ועצמאית.


לפרטים על יוגה להריון באמא אדמה הקליקו שיעורי יוגה בהריון
בחזרה אל תחילת עבודת התיזה הקליקו יוגה של האמהות
לפרק הביבליוגרפיה - ביבליוגרפיה

באמא אדמה תוכלו לקנות תרסיס אלופירסט לאחר לידה, ערכת פארטוקל (קל לידה) של ד"ר קיי ועוד. לתיאום איסוף או למשלוח סמסו 050-7950410