.
חדשות

ברוכים הבאים לאמא אדמה

המתחם שלנו ברחוב הבנים סגור.
קורסי הכנה ללידה עם שרי המיילדת ממשיכים כל העת. להרשמה השאירו פרטים בטלפון
09-7408693 או סמסו ישירות לשרי 050-7950411 והיא תחזור אליכן בהקדם.
לקניית אלופירסט בהוד השרון ברוב שעות היממה וגם בסופי שבוע סמסו 050-7950410

לקנייה מקוונת ומאובטחת באתר החברה (מחירים מסובסדים למשלוח עד הבית) הקליקו קניית אלופירסט באינטרנט

שרי קרוכמל, פרט להיותה מנהלת אמא אדמה היא גם מיילדת בית. לפרטים הקליקו מיילדת בית

לתיאום עם שרי סמסו 050-7950411

אצלנו ניתן להשיג: תרסיס אלופירסט לאחר לידה, כריות הנקה, פארטוקל (קל לידה) ועוד. לתיאום קניה בהוד השרון 050-7950410

יצירת קשר
שם:
דוא"ל:
טלפון:
פרטים:
הרשמה לניוזלטר
יש להקליד את הספרות והאותיות כפי שמופיעות בתמונה
הטלפון של אמא אדמה
 09-7408693
שרי המיילדת 050-7950411 (וואטסאפ או סמס בלבד)
קורסי הכנה ללידה בשיטת אמא אדמה עם שרי המיילדת מתקיימים כל העת.
השאירי פרטים (שם, באיזה שבוע ומהיכן) בטלפון 050-7950410 ושרי תחזור אלייך.
יש כבר אלופירסט בתיק לידה שלך?

כאן תוכלו לקרוא על תרסיס אלופירסט המבוסס על אלוורה, המקל, מחטא ומסייע בהחלמה בעקבות קרעים או חתכים בלידה, או לאחר ניתוח קיסרי - ספריי אלופירסט

לקניית אלופירסט בהוד השרון ברוב שעות היממה וגם בסופי שבוע סמסו 050-7950410

לקנייה מקוונת ומאובטחת באתר החברה (מחירים מסובסדים למשלוח עד הבית) הקליקו קניית אלופירסט באינטרנט


 

פרק רפלקסיבי - חוויות מורה ליוגה בהריון

פרק 7: נעמי מספרת על חוויותיה מעבודתה עם יוגה ועם נשים בהריון

 
אני עובדת מזה כ- 3 שנים כמורה ליוגה להריון. בעבר עבדתי ביוגה עם אוכלוסיות אחרות של מבוגרים וילדים. לפני כמה שנים, בעקבות הרצון האישי שלי להכין את עצמי להריון, ניגשתי להשתלמות של התמחות בהוראת יוגה להריון. הייתה לי כוונה שהתמחות זו תסייע לי באופן אישי בהריון ותסייע לי עם נשים הרות, איתן אני נפגשת בעבודתי. במהלך אותה השתלמות הרגשתי ששער חדש נפתח בפניי לעולם הנשיות וההריון. החש
יפה לידע חדש על הגוף הנשי ועל תהליך הלידה הייתה נפלאה. הדהים אותי החיבור הישיר בין היוגה ללידה ונוכחתי כמה התרגול יכול לעזור בלידה.

 

לאחר כשנה התחלתי לעבוד עם נשים הרות וגיליתי כמה אני נהנית ממעגל הנשים שנוצר כל פעם מחדש בשיעורים ומהמפגש עם אותן נשים באמצעות היוגה. שמחתי לשמוע מהן תגובות חיוביות על כמה התרגול עוזר להן להתמודד עם מצבים שונים ולמרות זאת חשתי שההוראה שלי מבוססת בעיקר על ידע ופחות על ניסיון. בתקופה זו לשמחתי הרבה נכנסתי בעצמי להריון ראשון. הרגשתי עצמי נסחפת בחוויה ההריונית, נרגשת וחוששת.

 

רוב הזמן חגגתי את הגוף המשתנה ועסקתי בפעילויות רבות של זמן איכות כמו שחייה, ציור, ארגון מעגלי נשים, טיפול וכמובן, תרגול יוגה. התרגול היום-יומי תמך בי רבות באותה תקופה, הקל לי על תופעות שונות ובעיקר נתן לי יציבות פנימית. הכנתי את עצמי עד כמה שניתן ללידה. הגעתי ללידה עם גוף חזק וגמיש, עם ידע לגבי הלידה ואופן ההתנהלות שלה, ובעיקר עם אמונה בגוף שלי וביכולת של הגוף שלי ללדת בצורה טבעית.

 

אכן הייתה לי לידה פעילה ו'יוגית' כמו שרציתי. למרות הכאבים העצומים הצלחתי לאפשר לגוף לנוע, לנשום, לנוח בתנוחות יוגה, לצעוק, להודות, להפתח וללדת את בני- עילאי, בצורה טבעית ומהירה יחסית. אינני יכולה לומר שרק בזכות תרגול היוגה חוויתי לידה כזו, אני סבורה שזה נבע ממכלול של גורמים כאשר היוגה תרמה רבות.

 

לאחר מספר שבועות חזרתי ללמד נשים הרות הפעם ממקום אחר, מניסיון אישי, כמי שחוותה לידה חיובית ומעצימה ושואפת שגם אחרות יחוו זאת. התחזקה אצלי התובנה ש'אנחנו יודעות'- כנשים אנחנו יודעות ללדת, הגוף שלנו בנוי לזה ועלינו לפתח יותר אמון בידע אינסטינקטיבי ביולוגי זה. הבנתי כמה היוגה יכולה לחזק את הקשר לגוף ואת יכולת האמון בו. ואני ממשיכה בשמחה רבה ללוות נשים מתחילת ההריון ועד הלידה.

 

בעקבות השיעורים התחילו לעלות אצלי תהיות לגבי אופן ההשפעה של התרגול על נשים ומה באמת קורה להן מבחינה פסיכולוגית בזמן ההריון ומה מתרחש למעשה ב"סאב טקסט" של שיעור היוגה. תהיות אלו הובילו אותי אל המטרה המחקרית שהיא בדיקת ההשפעה של תרגול יוגה במהלך ההריון על איכות חייהן של נשים הרות ועל לידותיהן. עניין אותי להעמיק ולבדוק כיצד התרגול מכין אותן ללידה, מה מחבר אותן לתחום ואיך התרגול משפיע על מצבי מתח המתעוררים בהריון.

 

הכתיבה של התזה אפשרה לי העמקה בספרות הקיימת בתחום ונתנה תוקף לתובנות שהיו לי. במפגש עם הטקסטים למדתי רבות על מחקרים שונים שנעשו בעולם בתחום ההריון, הסטרס והיוגה. למדתי על הקשר החזק בין תחום המיילדות לתחום היוגה והלידה הפעילה והכרתי את המורים והחוקרים הבולטים בתחומים אלו בעולם. נוכחתי לדעת כמה חשובה הייתה תרומתה של ז'נט בלאסקאז לתחום, כבר בשנות ה-70 בהיותה גם מורה ליוגה ומדריכת הכנה ללידה, היא הטביעה את המושג לידה פעילה והראתה כיצד תרגול היוגה תורם ללידה פעילה.

 

חווית הראיון של נשים הרות המתרגלות אצלי יוגה היתה מיוחדת ומשמעותית עבורי. זו הייתה הזדמנות נהדרת לשמוע אותן, להיות מאזינה בלבד ולהקשיב לחוויות ההריון שלהן ולאיך הן חוות את התרגול. לכאורה הן כולן באותה סיטואציה ולכן היה מעניין לגלות שכל אישה חווה את ההריון בצורה שונה מרעותה. כמובן שהיו גם נקודות משותפות שעלו מדבריהן של כל המרואיינות. כמורה שלהן, לא הזדמן לי עד כה לקבל משוב אמיתי על עבודתי. ידעתי שיש לעבודתי השפעה אך לא ידעתי עד כמה ובאיזה אופן. לכן הראיונות היוו הזדמנות לקבל משוב וללמוד מה הן מקבלות מהשיעורים שלי, איפה נקודות החוזק ועל איזה נושאים הייתי רוצה לשים יותר דגש. 

 

יכולתי לראות את עצמי בכל אישה, להזדהות עם אמירות שלהן ולהתרגש איתן. זכורה לי מרואיינת אחת שהתחילה לבכות משמחה כששאלתי אותה איך היא מרגישה עם ההריון. הדמעות שלה היו עדות חזקה יותר מכל מילה לעוצמות הרגשיות המלוות תקופה זו. המפגש עם כל אישה אפשר לי הצצה קצרה לחיים של מישהי ולמקומות אינטימיים ואישיים שלה עם עצמה. נוכחתי לדעת שגם הן שמחו לשתף, לספר ולהתבונן מהצד על התהליכים שהן עוברות.

  

 


לפרטים על יוגה להריון באמא אדמה הקליקו שיעורי יוגה בהריון
בחזרה אל תחילת עבודת התיזה הקליקו יוגה של האמהות
באמא אדמה תוכלו לקנות תרסיס אלופירסט לאחר לידה, ערכת פארטוקל (קל לידה) של ד"ר קיי ועוד. לתיאום איסוף או למשלוח סמסו 050-7950410