.
חדשות

ברוכים הבאים לאמא אדמה

המתחם שלנו ברחוב הבנים סגור.
קורסי הכנה ללידה עם שרי המיילדת ממשיכים כל העת. להרשמה השאירו פרטים בטלפון
09-7408693 או סמסו ישירות לשרי 050-7950411 והיא תחזור אליכן בהקדם.
לקניית אלופירסט בהוד השרון ברוב שעות היממה וגם בסופי שבוע סמסו 050-7950410

לקנייה מקוונת ומאובטחת באתר החברה (מחירים מסובסדים למשלוח עד הבית) הקליקו קניית אלופירסט באינטרנט

שרי קרוכמל, פרט להיותה מנהלת אמא אדמה היא גם מיילדת בית. לפרטים הקליקו מיילדת בית

לתיאום עם שרי סמסו 050-7950411

אצלנו ניתן להשיג: תרסיס אלופירסט לאחר לידה, כריות הנקה, פארטוקל (קל לידה) ועוד. לתיאום קניה בהוד השרון 050-7950410

יצירת קשר
שם:
דוא"ל:
טלפון:
פרטים:
הרשמה לניוזלטר
יש להקליד את הספרות והאותיות כפי שמופיעות בתמונה
הטלפון של אמא אדמה
 09-7408693
שרי המיילדת 050-7950411 (וואטסאפ או סמס בלבד)
קורסי הכנה ללידה בשיטת אמא אדמה עם שרי המיילדת מתקיימים כל העת.
השאירי פרטים (שם, באיזה שבוע ומהיכן) בטלפון 050-7950410 ושרי תחזור אלייך.
יש כבר אלופירסט בתיק לידה שלך?

כאן תוכלו לקרוא על תרסיס אלופירסט המבוסס על אלוורה, המקל, מחטא ומסייע בהחלמה בעקבות קרעים או חתכים בלידה, או לאחר ניתוח קיסרי - ספריי אלופירסט

לקניית אלופירסט בהוד השרון ברוב שעות היממה וגם בסופי שבוע סמסו 050-7950410

לקנייה מקוונת ומאובטחת באתר החברה (מחירים מסובסדים למשלוח עד הבית) הקליקו קניית אלופירסט באינטרנט


 

סיפור לידה של רועי (חלק שני)

המשך סיפור הלידה המצויינת של רועי שמספרת עינת

חדר לידה - Take One
בשלב מסוים ביקשו אותנו להיכנס לחדר לידה, לא לפני שהמיילדת אמרה לרופאה שבציר הכאב אני על 6, אפילו לא שאלה אותי כמה כואב לי. החמיאה לי מאוד על דרך קבלת הצירים וההתמודדות איתם. שאלו אותי איך אני רוצה ללדת, ואני עסוקה ב"לנוח" בין הצירים ולנוע בצירים, הותרתי לאמיר את השיח הזה. אמיר אמר להן שאני יולדת טבעי. לאחר מכן התקדמנו לעבר חדר הלידה. המיילדת, חגית, שקיבלה אותנו שם ביקשה שאשכב על המיטה, היא תחבר אותי למוניטור ולעירוי. גם כאן לא התערבתי בשיח, אמיר אמר לה שאני יולדת טבעי.

הרופאה שהיתה במשמרת, ציטטה מהספרים שאם יש סכרת הריונית אי אפשר ללדת טבעי. היתה באוויר תחושה של בלבול כי מיד אמרה שעליה להתקשר ולברר האם זה אפשרי. בכל אופן ביקשה לבדוק אותי. על מנת להיבדק ביקשו אותנו לצאת את חדר הלידה ולחזור לחדרי המוניטור. מהלך של כחצי דקת הליכה רצופה ולערך 7-5 דקות עם עצירות הישענות על הקיר עם בואם של צירים נוספים.

האמת, ההרגשה היתה מטרטרת, אבל ביודעי כי אין לבזבז אפילו לא מיליגרם אחד של כוחות, בוודאי לא להתעצבן, על מנת להשאיר את כל הכוחות להתמודדות עם הצירים, אמרתי לאמיר שלא אכפת לי הטרטור, העיקר שאני הולכת... אין כמו ההליכה לזרז ולקדם את הלידה. הגענו חזרה לחדר המוניטור והרופאה ביקשה לבדוק אותי בדיקת אולטרסאונד. אין ברירה אלא לשכב על הגב, הרופאה אמרה שהבטן קטנה ונראה שגם העובר לא גדול. ואז הגיע ציר... "אני יכולה לקום רגע לקבל את הציר?" הרופאה ענתה שלא. בניגוד לתשובתה פשוט הזזתי את ידיה ממני, שלא לומר העפתי אותן, וקמתי לעמידה. הרופאה אמרה: "את חייבת לתת לי 2 דקות לבדיקה בשכיבה על הגב", "אתן לך אפילו חמש, רק לא באמצע ציר..."

בהמשך הבדיקה אמרה הרופאה שכנראה כבר ירדו המים (מה שלאחר מכן הסתבר כלא נכון) ובעודה חוככת בדעתה האם לחרוג מהנהלים ולאפשר לי ללדת באופן טבעי, מצאה שאני כבר בפתיחה שמונה!! איזה כיף, התקדמות נהדרת. "עם פתיחה שמונה, לכי ללדת איך שאת רוצה" אמרה הרופאה.

חדר לידה - Take Two – "עוד מעט את הולכת להניק"
כך עם צירים נוספים מורגשים היטב יותר ויותר, התקדמנו לעבר חדר הלידה בפעם השניה. שעת הכניסה לחדר הלידה היתה 23:30.
ביקשתי מחגית המיילדת כדור פיזיו שיונח על המיטה. "את לא הולכת לשבת עליו על המיטה, נכון?" חייכתי ועניתי שאני לא בקרקס, אני... הולכת ללדת, רוצה רק להישען עליו בין הצירים. כך עוד ציר ועוד אחד על המיטה בעמידת שש נושמת ומשמיעה קולות נמוכים, מסובבת את האגן, נאחזת במידע שההתקדמות מהירה ועוד מעט יקרה הפלא.

האור בקצה המנהרה שלי היתה הידיעה שאני אוטוטו הולכת להניק ואת זה ביקשתי מאמיר שיזכיר לי כל הזמן. חגית שאלה אם אפשר לפקוע את המים. ברור... בשלב כל כך מתקדם אפילו רצוי. לאחר הפקיעה בדקה אותי והרימה את הראש ואמרה – פתיחה מלאה אפשר להתחיל ללחוץ. התרגשות! הנה זה מגיע... שאלה אם אני זוכרת את שלב הלחיצות ומה עושים, עניתי שלא. הסבירה בדיוק מה לעשות, לנשוף לכיוון הגב התחתון חזק. שכבתי על צד שמאל, אמיר החזיק לי את רגל ימין, בדיוק בתנוחת הלידה של עידו, לפני 4.5 שנים.

בין צירי הלחץ היה לי הרבה זמן לנוח, ולהתרגש. גם כאן התמזל מזלי ויכולתי לאגור עוד קצת כוחות. חגית אמרה: "ממש נותנים לך לנוח, בדרך כלל צירי הלחץ הם ממש רצופים".

"עוד מעט את מניקה, עוד מעט את מניקה" כך אמיר מעודד אותי. ואני מרוגשת מאין כמוני אמרתי, תכף יהיו פה עוד חיים. חגית הרימה את הראש וסיפרה שהתינוק שטני, כמונו. זה ממש מתקרב. בשלב מסוים הרגשתי שכבר אין לי כוח, אך הקצב המהיר נתן לי דחיפה ובאמת עוד קצת אוטוטו... קראו לרופאה צעירה אחרת לצפות בלידה. פתאום הרגשתי לחץ מאוד, מאוד, מאוד חזק, נשימה ועוד נשימה ועוד לחץ ועוד יותר ואמיר מלטף אותי ואומר לי שאני מדהימה, מעודד ומחזק.

"הראש בחוץ, בואי קחי אותו אליך"
חגית: "הראש בחוץ, בואי תיקחי אותו אליך" איזו התרגשות, צמרמורת. בכלל שכחתי שיכול להיות מצב שבו האמא לוקחת את התינוק אליה. חגית הנחתה אותי לשים את שתי ידיי תחת בתי השחי של העולל ולהרימו אליי. וכך עשיתי. לא מאמינה שזה קורה לי, התרגשות מטורפת. והנה התינוק שלי בחוץ, אצלי על הידיים. הרגשתי את חבל הטבור מושך, וחגית הנחתה אותי להניחו על הבטן ולא על החזה. אמיר התכבד (זו הפעם השלישית) בחיתוך חבל הטבור. רועי צרח שלוש צריחות והעיר את כפר-סבא הישנה ומיד נצמד אלי והתחיל לינוק. אושר שאין כדוגמתו...

הסתכלנו על השעון והשעה היתה 00:00. התלבטנו האם הוא נולד ב-5 בנובמבר או ב-6, והמיילדת אמרה שב-6. כך אחרי חצי שעה בחדר הלידה וכשלוש וחצי שעות משעת יציאתנו מהבית, נולד רועי המתוק. אחרי זמן קצר גם השליה הייתה כבר בחוץ ולאחר שאמרו שיצאה בשלמותה, התחלנו לחגוג!! והנה אחד הרגעים המאושרים בחיי: התינוק שלי מונח עליי ויונק, אני מניקה, תענוג.
רועי, המתוק, הנכד החמישי במספר (לסבתא וסבא מהצד שלי) חיכה להיוולד ביום חמישי, הכל בדיוק – בדיוק בשבוע 39, בדיוק ב-12 בלילה ושקל 2,800. חמסה חמסה חמסה

המיילדת חגית: "איזה כיף לפתוח את המשמרת עם לידה כמו שלך" והרופאה הצעירה אמרה לי: "ידעתי שאת תהיי הראשונה מכל הנשים שבתהליך לידה, חשבתי שזה יקח לפחות עד שתיים או שלוש לפנות בוקר, ולא כבר בחצות". איזה כיף!  שמחתי והתרגשתי לשמוע אותן ואמרתי שחדר לידה הוא מקום יקר, אז תפסתי אותו רק לחצי שעה... 
 

תודות
תודה למורה ליוגה אילה גרוסמן ממרכז "אמא אדמה" בהוד השרון, על תרגול היוגה במהלך ההיריון ועל המוני הטיפים והכלים שסייעו לי כל כך, על "שיטת התחנות" שלימדת אותי ועל כך שהצלחת לשכנע אותי לא לשנן ולחשוב על הכלים.  


תודה למיילדת שרי קרוכמל מ"אמא אדמה", על התרגול ועל התמיכה והאהבה שהרעפת עלינו ולמרות שלא היית במשמרת בחדר לידה במאיר כשבאתי ללדת, הכלים שנתת לנו בקורס הכנה ללידה שעברנו אצלך לפני כשבע שנים שימשו אותי בכל הלידות...


תודה לברכה בן-עמי על הברכות החיזוקים והאנרגיה המיוחדת ששלחת איתי בדרך לחדר הלידה.


תודה לתמרה ואורית חברותיי המדהימות, שליוו אותי במהלך ההיריון המקסים וייעצו, תמכו ושלחו כוחות.


תודה לאהובי, אמיר, על שליווית אותי ותמכת בי בחוויה הנפלאה. על העידוד והחיזוק, המגע והמסר שהעברת לי שאני יכולה, על העידוד והתמיכה! 


תודה לאחותי, אורית, שליוות אותי כל הדרך, שאלת ייעצת התעניינת והצעת עזרה בכל שלב ושמחת איתי כל כך ממש כמה דקות אחרי...


תודה לסבא אריה  על משלוח הסושי שהבאת לי למחלקת היולדות ולסבתא על הביקור והשמחה עם לידת הרך הנולד.


תודה לאחי, אבירם, שנמצא כל הזמן בקשר ומיד עוזר ועושה כל מה שאני מבקשת. 


תודה לאימא ואבא היקרים שלי, שבזכותכם, יכולתי לשחרר את המחשבה: "מה קורה בבית, מה שלום יעל ועידו?", שבאתם במהירות ושמרתם כל הלילה על הילדים.


תודה ליעלי ועידו המקסימים שלי, המתנות שלי, האחים הגדולים על ששמרתם עלי כל ההריון ודאגתם שלא אתאמץ ולא אתכופף...


תודה לרועי, בנינו היקר, שהגעת לנו כמתנה ואנחנו אוהבים אותך עוד לפני שהגחת לעולם ועוד הרבה יותר אחרי.


תודה לבורא עולם.

 

באמא אדמה תוכלו לקנות תרסיס אלופירסט לאחר לידה, ערכת פארטוקל (קל לידה) של ד"ר קיי ועוד. לתיאום איסוף או למשלוח סמסו 050-7950410