.
חדשות

ברוכים הבאים לאמא אדמה

המתחם שלנו ברחוב הבנים סגור.
קורסי הכנה ללידה עם שרי המיילדת ממשיכים כל העת. להרשמה השאירו פרטים בטלפון
09-7408693 או סמסו ישירות לשרי 050-7950411 והיא תחזור אליכן בהקדם.
לקניית אלופירסט בהוד השרון ברוב שעות היממה וגם בסופי שבוע סמסו 050-7950410

לקנייה מקוונת ומאובטחת באתר החברה (מחירים מסובסדים למשלוח עד הבית) הקליקו קניית אלופירסט באינטרנט

שרי קרוכמל, פרט להיותה מנהלת אמא אדמה היא גם מיילדת בית. לפרטים הקליקו מיילדת בית

לתיאום עם שרי סמסו 050-7950411

אצלנו ניתן להשיג: תרסיס אלופירסט לאחר לידה, כריות הנקה, פארטוקל (קל לידה) ועוד. לתיאום קניה בהוד השרון 050-7950410

יצירת קשר
שם:
דוא"ל:
טלפון:
פרטים:
הרשמה לניוזלטר
יש להקליד את הספרות והאותיות כפי שמופיעות בתמונה
הטלפון של אמא אדמה
 09-7408693
שרי המיילדת 050-7950411 (וואטסאפ או סמס בלבד)
קורסי הכנה ללידה בשיטת אמא אדמה עם שרי המיילדת מתקיימים כל העת.
השאירי פרטים (שם, באיזה שבוע ומהיכן) בטלפון 050-7950410 ושרי תחזור אלייך.
יש כבר אלופירסט בתיק לידה שלך?

כאן תוכלו לקרוא על תרסיס אלופירסט המבוסס על אלוורה, המקל, מחטא ומסייע בהחלמה בעקבות קרעים או חתכים בלידה, או לאחר ניתוח קיסרי - ספריי אלופירסט

לקניית אלופירסט בהוד השרון ברוב שעות היממה וגם בסופי שבוע סמסו 050-7950410

לקנייה מקוונת ומאובטחת באתר החברה (מחירים מסובסדים למשלוח עד הבית) הקליקו קניית אלופירסט באינטרנט


 

מתודולוגיה מחקרית

פרק 4: מתודולוגיה - מטרת המחקר, שאלות, שיטה, כלי מחקר, אתיקה


בשדה המחקרי קיים מחקר ענף בנושא השפעת מצבי מתח וחרדה על נשים בהריון ועל התפתחות העובר וחוקרים רבים תמימי דעים לגבי הצורך להפחית את רמות המתח אצל נשים, אך אין מספיק מחקר הבודק באיזה אמצעים אפקטיביים ניתן להפחית את אותן רמות מתח בזמן ההריון.
מחקר איכותני זה עוסק בבדיקת תירגול היוגה כאמצעי מסייע לנשים בתקופת הריונן וכהכנה ללידה והוא מתבסס בעיקר על ראיונות מובנים למחצה עם נשים הרות המתרגלות יוגה. בעזרת ניסיונן האישי מתקבלת תמונה בהירה ומפורטת יותר לגבי ההשפעות של תירגול זה על ההריון והלידה.

מטרת המחקר:
בדיקת ההשפעה של תירגול יוגה במהלך ההריון על איכות חייהן של נשים הרות ועל לידותיהן.

שאלות המחקר:
כיצד תירגול היוגה יכול לתרום לנשים בתקופת ההריון שלהן?
כיצד תירגול היוגה מכין נשים לחווית הלידה?
מדוע נשים שמעולם לא תירגלו יוגה בעבר דווקא בזמן ההריון מתחברות לתחום?
כיצד מסייע תירגול היוגה להתמודדות עם מצבי סטרס בזמן ההריון?

תאור אוכלוסיית המחקר:
אוכלוסיית המחקר בעבודה זו הן שמונה נשים צעירות בתחילת שנות ה-30 לחייהן שזהו הריונן הראשון או השני. נשים הרות אלו מתרגלות יוגה בהווה או שתרגלו בעבר לפני הלידה. כל הנשים הן משתתפות בחוגים המתקיימים במרכז "אמא אדמה" בהוד השרון. מקום זה מייעד עצמו כמרכז להריון, לידה והורות ומגיעות אליו מספר רב של נשים מאזור השרון, בזמן ההריון לחוגי יוגה בהריון ולקורסים של הכנה ללידה. כמו כן מגיעות גם נשים לאחר לידה לפעילויות של אמהות ותינוקות. מרבית הנשים המשתתפות בפעילויות המרכז הן נשים צעירות בהריון בטווחי גילאים: 40-22 אשר זהו הריונן הראשון.

מרכז "אמא אדמה" קיים מאז שנת 2002 והוא מנוהל על-ידי שרי קרוכמל, מיילדת מוסמכת זה שנים רבות בבית חולים "מאיר"בכפר-סבא. צוות המקום כולל מיילדות מוסמכות נוספות, תומכות לידה מקצועיות (דולות), מדריכות ויועצות הנקה מוסמכות, מדריכות מנוסות ליוגה נשית, לחוגים וסדנאות להורים ולתינוקות ומטפלות במגוון תחומים של הרפואה המשלימה. אני עצמי מלמדת באמא אדמה יוגה לנשים בהריון מאז אפריל 2006.

כלי המחקר:
שיטת המחקר שנבחרה לצורך עבודה זו היא המחקר האיכותני. הרציונאל שעומד מאחורי בחירה זו הוא בפארדיגמה הקונסטרוקטיבית העומדת בבסיס המחקר האיכותני. פארדיגמה זו רואה בסיפור האישי של האדם אמצעי לדעת את העולם ולהבינו.
במחקר זה ישנו ניסיון לא מדעי, ללמוד יותר על השפעות תרגול היוגה על נשים הרות ועל לידותיהן מתוך הקשבה לחויותיהן האישיות בתרגול היוגה. כמו כן במחקר האיכותני לעומת הכמותי, החוקר משמש בו ככלי מחקר מרכזי באיסוף הנתונים ובניתוחם. מאפיין זה מאפשר לי כחוקרת להיות מעורבת במחקר עצמו, לראיין את הנשים ולשמוע את סיפוריהן ולתת התייחסות רפלקסיבית בעבודה המדגישה את העניין שלי בנושא כמורה ליוגה להריון, את מקומי בתחום ואת הדילמות העולות אצלי כחוקרת וכמורה.

במחקר זה נעשה שימוש בכלי מחקר של ראיונות מובנים למחצה עם נשים בזמן ההריון ולאחר לידה שתרגלו יוגה בעבר ובהווה. הראיונות נבנו באופן עצמאי מתוך קריאת ספרות בתחום. הראיונות עצמם אפשרו מיקוד והסקת מסקנות לגביי אופן ההשפעה של תירגול היוגה על הנשים.
הנתונים שעלו מתוך הראיונות שולבו בניתוח הפרשני של החוקרת. בנוסף כלי המחקר הנבחר מאפשר מקום לסיפורים צדדיים של המרואינות ולתימות חדשות לעלות על פני השטח.

השאלות בראיון בנויות מכמה חטיבות תוכן:
חטיבת תוכן א' - פרטים סוציו-דמוגרפיים
: שם, גיל, מקצוע, אזור מגורים, רקע כללי.
חטיבת תוכן ב' - על ההריון: בירור סיפור ההריון, האם זהו ההריון הראשון שלה. בירור תחושות שונות לגבי ההריון והלידה המתקרבת ואופן ההתמודדות עם מצבי מתח בהריון. אם האשה אחרי הלידה ישנה הקשבה לחווית הלידה שלה הקודמת שלה.
חטיבת תוכן ג' - תירגול היוגה: בדיקת הסיבות והארועים, אשר הביאו את האשה לתירגול יוגה. בדיקת ההשפעה של התירגול עליה ועל התמודדותה עם מצבי מתח.

הליך המחקר:
איסוף הנתונים התבצע באמצעות ראיונות עם נשים הרות שמתרגלות יוגה להריון בהווה.
נערכה פנייה לשמונה נשים המתרגלות יוגה או שתרגלו בעבר יוגה להריון במרכז "אמא אדמה", כדי לקבל את הסכמתן לראיון איתן לצורך המחקר. עם הנשים נקבעו פגישות אישיות בבית קפה המהווה מקום ניטרלי ונעים. במסגרת כללי האתיקה הובטחו לנשים המרואינות, חיסיון מלא, ששמן יוצג בשם בדוי והפרטיות שלהן תכובד ותשמר.
במהלך הראיון הוקלטו דבריהן על גבי רשמקול. לאחר כל ראיון נערכה כתיבת תמליל הראיון ובדיקה ראשונית של המימצאים. לאחר סיום כל הראיונות ותמלול סיפוריהן, נערך שלב ניתוח התוכן של הראיונות ובו היה חיפוש אחר נרטיבים, מטאפורות ומאפיינים בולטים בכל סיפור ומכנים משותפים המופיעים בכל הסיפורים יחד.

אתיקה:
כדי לשמור על כללים אתיים, התקבלו אישוריהן והסכמתן של הנשים לראיונות וכמו כן הן הסכימו שתהיה הקלטה של דבריהן במהלך הראיון. על מנת ליצור אמון בין החוקרת למרואיינת, בתחילת כל ראיון הוצגה מטרת המחקר בכלליות. כמו כן הובטח למרואיינות חיסיון מלא ושהפרטים שלהן ישארו חסויים ולא מזוהים.
מפאת הרגישות של הסיטואציה בה אני מורה יושבת ומראיינת תלמידה שלי, במהלך הראיון הייתה הקפדה על ביטול היררכיה בין החוקרת לנחקרת ועל שיחה בגובה עיניים. כמו כן עניין זה טופל בתחילת המפגש על ידי מתן הסבר לנחקרת שאני בראיון לא כמומחית, אלא נמצאת בעמדה של מאזינה בלבד לסיפור שלה. כמו כן הובהר להן שבראיון זה הן יכולות להרגיש חופשיות לבטא את עצמן ושכל מה שיאמרו יישאר בינינו ולא יעשה בו שימוש בשיעורים.


לפרטים על יוגה להריון באמא אדמה הקליקו שיעורי יוגה בהריון

בחזרה אל תחילת עבודת התיזה הקליקו יוגה של האמהות

הפרק הבא: ממצאי המחקר

באמא אדמה תוכלו לקנות תרסיס אלופירסט לאחר לידה, ערכת פארטוקל (קל לידה) של ד"ר קיי ועוד. לתיאום איסוף או למשלוח סמסו 050-7950410