.
חדשות

ברוכים הבאים לאמא אדמה

כל 4 שבועות, מתחילה סדנה חדשה.

סדנת ליווי התפתחותי - התפתחות ...

ביום שלישי בבוקר:
10:00 גילאי 6חד' ומעלה
11:15 הכנה להתהפכויות(3-6 חד)
12:30 סדנת מבוא לקטנטנים (עד 3 חודשים) - סדנה חדשה כל 5 שבועות.

שרי קרוכמל, פרט להיותה מנהלת אמא אדמה ומיילדת מוסמכת ופעילה בחדר לידה, היא גם מיילדת בית. לפרטים הקליקו מיילדת בית

פינוקי בוקר לאמהות ותינוקות

בכל יום רביעי בשעה 11:00 (חינם למשתתפות סדנת עיסוי המתקיימת לפני כן, 30 ש"ח לאורחות אחרות).

חובה לכל הורה! סדנאות חדשות כל שבועיים-שלושה. צפו בסרטון - סרטון וידיאו סדנה להחייאת תינוקות

יוגה לנשים בהריון

ראיתן כבר את סרטון וידיאו שיעור יוגה בהריון? לצפייה - סרטון וידיאו  יוגה לנשים בהריון

חדרי טיפולים ו/או אולם להשכרה ...

ניתן לשכור את חדרי הטיפולים (קליניקות) ואת האולמות במתחם המשופץ והמרהיב של אמא אדמה לסדנאות ופעילויות קבוצתיות.
שרון דרור או מנשא לופיקס? אולי מנשא יאמו? אנחנו נעזור לכם לבחור את המנשא הנכון לתינוק שלכם ולכם. אפשר לקבל ייעוץ והדרכה אצלנו, אפשר גם אצלכם בבית...

קורס דולות באמא אדמה

הכשרת דולות ונשות מקצוע בתחומי הריון ולידה באמא אדמה: קורסי דולות תומכות לידה, דולות פוסט פארטום (תומכות לאחר לידה), מדריכות הנקה, מדריכות עיסוי תינוקות, מטפלות ברפלקסולוגיה ועוד.
יצירת קשר
שם:
דוא"ל:
טלפון:
פרטים:
הרשמה לניוזלטר
יש להקליד את הספרות והאותיות כפי שמופיעות בתמונה

טיפולי רפואה משלימה כגון עיסוי, רפלקסולוגיה או שיאצו בהריון וגם זירוז לידה או היפוך עובר בעזרת רפואה סינית.

סרטון וידיאו יוגה לנשים בהריון
סרטון וידיאו יוגה לנשים בהריון
הטלפון של אמא אדמה
09-7408693
שעות הפתיחה של המרכז
ימים א', ב',ד',ה' 09:00-20:00
יום ג' 09:00-17:00
יום ו' 08:45-14:00
מועדי קורסים קרובים
ימי ב' ערב 3.6.19
ימי ו' בוקר 28.6.19
ימי ב' בערב 8.7.19
יש כבר אלופירסט בתיק לידה שלך?

כאן תוכלו לקרוא על תרסיס אלופירסט המבוסס על אלוורה, המקל, מחטא ומסייע בהחלמה בעקבות קרעים או חתכים בלידה, או לאחר ניתוח קיסרי - ספריי אלופירסט 

פעמיים בשבוע:
יום שני 18:30
יום שישי 09:00
*יש להירשם מראש במשרד*
09-7408693

אהבתם? סמנו אהבתי... תודה.
שוברי מתנה
שוברי מתנה
 

ניתוח קיסרי - הכנה ללידה בקיסרי

הכנה ללידה קיסרית - הכנה ללידה בניתוח קיסרי


עם ניסיון של העברת קורסי הכנה ללידה לאלפי זוגות ונשים בהריון, בהם רבים כאלה שביקשו להתכונן לניתוח קיסרי, אנו נוהגים להתייחס לנושא הכנה ללידה קיסרית ולחלק את הזוגות באופן הבא:


א. אלה שזאת רק אפשרות שהלידה שלהם תסתיים בניתוח קיסרי, שזה לא בטוח, זה אולי, שמחכים לתשובות של בדיקת אולטרה סאונד (מצג עכוז או ראש?) או בדיקה אחרת, ש"הרופאים עוד לא אמרו לנו" ו"רק ברגע האחרון נוכל לדעת אם נלד בקיסרי או לא"...
ב. אלה שבטוח מיועדים ללידה בניתוח קיסרי, ניתוח קיסרי אלקטיבי, מסיבות רפואיות או מכל סיבה אחרת.

לגבי הקבוצה הראשונה ההמלצה שלנו ברורה – לכו לקורס הכנה ללידה רגיל. קורס קבוצתי מלא (שהוא תמיד הרצוי לזוגות לדעתנו והמומלץ על ידינו), קורס מרוכז או פרטני, לא חשוב ובלבד שיהיה כזה שגם מדברים בו על ניתוח קיסרי וגם על כל האפשרויות האחרות של לידה וגינאלית רגילה, עם כל הטיפים והידע הדרושים כדי לעבור גם לידה כזאת בצורה קלה ועם חוויה טובה.   


ללדת בקיסרי
- איך להתכונן לקראת ניתוח קיסרי?
לגבי הקבוצה השנייה, זאת שהיא 100% ניתוח קיסרי, ההמלצה שלנו היא להשתתף במפגש אחד, חד פעמי, של הכנה ללידה בניתוח קיסרי. כן, לא הכנה לניתוח קיסרי או לידה קיסרית אלא הכנה ללידה בניתוח קיסרי, שכן גם מי שעומדת לעבור ניתוח קיסרי זכותה לעבור חוויה של לידה – ללדת בקיסרי ומי שאינה מבינה זאת לפני המפגש, בוודאי תבין ותפנים זאת אחריו.     

מפגש הכנה ללידה בניתוח קיסרי מתקיים עם מיילדת מוסמכת ומנוסה מצוות מרכז אמא אדמה (בדרך כלל שרי קרוכמל מנהלת המרכז, המשמשת מיילדת כ-25 שנה בחדר לידה של בי"ח מאיר וכמיילדת בית, בעלת ידע רפואי וניסיון רב ביילוד ובהדרכת נשים וזוגות לקראת לידה, אותם היא משלבת עם גישות מהרפואה הטבעית – המשלימה). במפגש משתתפים שני בני הזוג (מומלץ ורצוי מאד) או האישה בלבד, לפי בחירתם.  


מפגש הכנה ללידה קיסרית נחלק לשניים:

בחלק הראשון צוללים האישה ובן זוגה להבנת התהליכים שעוברים על היולדת ועל העובר במהלך ניתוח קיסרי, מבחינה פיזית-פיזיולוגית אך בעיקר במשמעות הרגשית של תהליך הלידה. הדגש מושם על למידת היכולת ללדת "לידה פעילה מחשבתית", דווקא ואולי בזכות היות היולדת הקיסרית שוכבת פאסיבית בחדר הניתוח. יש חשיבות ב"הבנה האמהית" לגבי מהותה של הכנה רגשית נכונה לקראת ניתוח קיסרי ואיך היולדת יכולה להוציא את המרב והמיטב מהתהליך, אותו היא עומדת לעבור יחד עם העובר שלה.

בחלק השני מקבלים בני הזוג כלים ולומדים טכניקות של ממש, אשר ישמשו אותם לקראת הניתוח הקיסרי, שיטות שיעצימו את הקשר המיוחד שנרקם בין אמא ובין העובר שלה, לקראת רגע השיא בו ייפגשו ויראו אחד את השני לראשונה.
הם ילמדו איך ומה כדאי להגיד או לבקש מהצוות הרפואי, "איך מדברים" אל המנתח ואפילו... אל ידיו המנתחות והמוציאות את התינוק לאוויר העולם, יתמקדו בהכנה הרגשית בימים שלפני הלידה, בבוקר הניתוח ואפילו במהלכו, להתמודדות  עם הכאב אחריו ובדומה להכנת "תכנית לידה" לקראת לידה קונבנציונאלית, יכינו יחד עם המיילדת "תוכנית ניתוח קיסרי".

המפגש מתקיים באמא אדמה הוד השרון שבועות אחדים לפני הניתוח הקיסרי המיועד, במועד נוח ובתיאום עם בני הזוג והעדפותיהם. משך המפגש כשעתיים.  

עלות מפגש הכנה ללידה בניתוח קיסרי עם מיילדת היא 400 ₪.

מי שמתכוננת לעבור ניתוח קיסרי יכולה להצטרף לאחד משיעורי הכנה להנקה ולהורות הראשונית, המועברים על ידי יועצת הנקה מוסמכת IBCLC בקורסי ההכנה ללידה הרגילים של אמא אדמה. מחיר השתתפות בשיעור כזה לקהל הרחב היא 180 ₪, אולם מי שעברה אצלנו הכנה לקיסרי, מוזמנת להצטרף לשיעור ההנקה בעלות של 80 ₪ בלבד.  

אל תוותרו לעצמכן על הכנה טובה ומשמעותית לקראת לידה בניתוח קיסרי, צלצלו בהקדם (אם מדובר במקרים דחופים, צלצלו ממש כבר עכשיו!) לאמא אדמה הוד השרון, לתאם מועד למפגש הכנה לקיסרי 09-7408693


מומלצים לקריאה המאמרים בקישורים שלמטה - של אפרת ברזל, אמא לשבעה שעברה בעצמה כמה ניתוחים קיסריים, על "לידה טבעית בזמן ניתוח קיסרי" ושל סיגל מנדל, דולה ומדריכת הכנה ללידה, על "אוקסיטוצין בלידה קיסרית".
לידה טבעית תוך ניתוח קיסרי

לידה טבעית תוך ניתוח קיסרי

לידה טבעית קיסרית או ניתוח קיסרי טבעי? מה שתבחרו...

אפרת ברזל מספרת על האפשרות ללדת ב... "קיסרי טבעי".

אוקסיטוצין בניתוח קיסרי

אוקסיטוצין בניתוח קיסרי

להביא את האוקסיטוצין ללידה קיסרית

מאמר של סיגל מנדל על האוקסיטוצין - הורמון האהבה ותפקידו גם בלידה קיסרית.

באמא אדמה תוכלו למצוא כדורי פיזיו איכותיים מאירופה במחיר הכי זול בארץ, תרסיס אלופירסט לאחר לידה, ערכת פארטוקל (קל לידה), שמן עיסוי פרינאום ועוד.