.
חדשות

ברוכים הבאים לאמא אדמה

המתחם שלנו ברחוב הבנים סגור.
קורסי הכנה ללידה עם שרי המיילדת ממשיכים כל העת. להרשמה השאירו פרטים בטלפון
09-7408693 או סמסו ישירות לשרי 050-7950411 והיא תחזור אליכן בהקדם.
לקניית אלופירסט בהוד השרון ברוב שעות היממה וגם בסופי שבוע סמסו 050-7950410

לקנייה מקוונת ומאובטחת באתר החברה (מחירים מסובסדים למשלוח עד הבית) הקליקו קניית אלופירסט באינטרנט

שרי קרוכמל, פרט להיותה מנהלת אמא אדמה היא גם מיילדת בית. לפרטים הקליקו מיילדת בית

לתיאום עם שרי סמסו 050-7950411

אצלנו ניתן להשיג: תרסיס אלופירסט לאחר לידה, כריות הנקה, פארטוקל (קל לידה) ועוד. לתיאום קניה בהוד השרון 050-7950410

יצירת קשר
שם:
דוא"ל:
טלפון:
פרטים:
הרשמה לניוזלטר
יש להקליד את הספרות והאותיות כפי שמופיעות בתמונה
הטלפון של אמא אדמה
 09-7408693
שרי המיילדת 050-7950411 (וואטסאפ או סמס בלבד)
קורסי הכנה ללידה בשיטת אמא אדמה עם שרי המיילדת מתקיימים כל העת.
השאירי פרטים (שם, באיזה שבוע ומהיכן) בטלפון 050-7950410 ושרי תחזור אלייך.
יש כבר אלופירסט בתיק לידה שלך?

כאן תוכלו לקרוא על תרסיס אלופירסט המבוסס על אלוורה, המקל, מחטא ומסייע בהחלמה בעקבות קרעים או חתכים בלידה, או לאחר ניתוח קיסרי - ספריי אלופירסט

לקניית אלופירסט בהוד השרון ברוב שעות היממה וגם בסופי שבוע סמסו 050-7950410

לקנייה מקוונת ומאובטחת באתר החברה (מחירים מסובסדים למשלוח עד הבית) הקליקו קניית אלופירסט באינטרנט


 

ניתוח קיסרי - הכנה ללידה בקיסרי

הכנה ללידה קיסרית - הכנה ללידה בניתוח קיסרי


עם ניסיון של העברת קורסי הכנה ללידה לאלפי זוגות ונשים בהריון, בהם רבים כאלה שביקשו להתכונן לניתוח קיסרי, אנו נוהגים להתייחס לנושא הכנה ללידה קיסרית ולחלק את הזוגות באופן הבא:


א. אלה שזאת רק אפשרות שהלידה שלהם תסתיים בניתוח קיסרי, שזה לא בטוח, זה אולי, שמחכים לתשובות של בדיקת אולטרה סאונד (מצג עכוז או ראש?) או בדיקה אחרת, ש"הרופאים עוד לא אמרו לנו" ו"רק ברגע האחרון נוכל לדעת אם נלד בקיסרי או לא"...
ב. אלה שבטוח מיועדים ללידה בניתוח קיסרי, ניתוח קיסרי אלקטיבי, מסיבות רפואיות או מכל סיבה אחרת.

לגבי הקבוצה הראשונה ההמלצה שלנו ברורה – לכו לקורס הכנה ללידה רגיל. קורס קבוצתי מלא (שהוא תמיד הרצוי לזוגות לדעתנו והמומלץ על ידינו), קורס מרוכז או פרטני, לא חשוב ובלבד שיהיה כזה שגם מדברים בו על ניתוח קיסרי וגם על כל האפשרויות האחרות של לידה וגינאלית רגילה, עם כל הטיפים והידע הדרושים כדי לעבור גם לידה כזאת בצורה קלה ועם חוויה טובה.   


ללדת בקיסרי
- איך להתכונן לקראת ניתוח קיסרי?
לגבי הקבוצה השנייה, זאת שהיא 100% ניתוח קיסרי, ההמלצה שלנו היא להשתתף במפגש אחד, חד פעמי, של הכנה ללידה בניתוח קיסרי. כן, לא הכנה לניתוח קיסרי או לידה קיסרית אלא הכנה ללידה בניתוח קיסרי, שכן גם מי שעומדת לעבור ניתוח קיסרי זכותה לעבור חוויה של לידה – ללדת בקיסרי ומי שאינה מבינה זאת לפני המפגש, בוודאי תבין ותפנים זאת אחריו.     

מפגש הכנה ללידה בניתוח קיסרי מתקיים עם מיילדת מוסמכת ומנוסה מצוות מרכז אמא אדמה (בדרך כלל שרי קרוכמל מנהלת המרכז, המשמשת מיילדת כ-25 שנה בחדר לידה של בי"ח מאיר וכמיילדת בית, בעלת ידע רפואי וניסיון רב ביילוד ובהדרכת נשים וזוגות לקראת לידה, אותם היא משלבת עם גישות מהרפואה הטבעית – המשלימה). במפגש משתתפים שני בני הזוג (מומלץ ורצוי מאד) או האישה בלבד, לפי בחירתם.  


מפגש הכנה ללידה קיסרית נחלק לשניים:

בחלק הראשון צוללים האישה ובן זוגה להבנת התהליכים שעוברים על היולדת ועל העובר במהלך ניתוח קיסרי, מבחינה פיזית-פיזיולוגית אך בעיקר במשמעות הרגשית של תהליך הלידה. הדגש מושם על למידת היכולת ללדת "לידה פעילה מחשבתית", דווקא ואולי בזכות היות היולדת הקיסרית שוכבת פאסיבית בחדר הניתוח. יש חשיבות ב"הבנה האמהית" לגבי מהותה של הכנה רגשית נכונה לקראת ניתוח קיסרי ואיך היולדת יכולה להוציא את המרב והמיטב מהתהליך, אותו היא עומדת לעבור יחד עם העובר שלה.

בחלק השני מקבלים בני הזוג כלים ולומדים טכניקות של ממש, אשר ישמשו אותם לקראת הניתוח הקיסרי, שיטות שיעצימו את הקשר המיוחד שנרקם בין אמא ובין העובר שלה, לקראת רגע השיא בו ייפגשו ויראו אחד את השני לראשונה.
הם ילמדו איך ומה כדאי להגיד או לבקש מהצוות הרפואי, "איך מדברים" אל המנתח ואפילו... אל ידיו המנתחות והמוציאות את התינוק לאוויר העולם, יתמקדו בהכנה הרגשית בימים שלפני הלידה, בבוקר הניתוח ואפילו במהלכו, להתמודדות  עם הכאב אחריו ובדומה להכנת "תכנית לידה" לקראת לידה קונבנציונאלית, יכינו יחד עם המיילדת "תוכנית ניתוח קיסרי".

המפגש מתקיים באמא אדמה הוד השרון שבועות אחדים לפני הניתוח הקיסרי המיועד, במועד נוח ובתיאום עם בני הזוג והעדפותיהם. משך המפגש כשעתיים.  

עלות מפגש הכנה ללידה בניתוח קיסרי עם מיילדת היא 400 ₪.

מי שמתכוננת לעבור ניתוח קיסרי יכולה להצטרף לאחד משיעורי הכנה להנקה ולהורות הראשונית, המועברים על ידי יועצת הנקה מוסמכת IBCLC בקורסי ההכנה ללידה הרגילים של אמא אדמה. מחיר השתתפות בשיעור כזה לקהל הרחב היא 180 ₪, אולם מי שעברה אצלנו הכנה לקיסרי, מוזמנת להצטרף לשיעור ההנקה בעלות של 80 ₪ בלבד.  

אל תוותרו לעצמכן על הכנה טובה ומשמעותית לקראת לידה בניתוח קיסרי, צלצלו בהקדם (אם מדובר במקרים דחופים, צלצלו ממש כבר עכשיו!) לאמא אדמה הוד השרון, לתאם מועד למפגש הכנה לקיסרי 09-7408693


מומלצים לקריאה המאמרים בקישורים שלמטה - של אפרת ברזל, אמא לשבעה שעברה בעצמה כמה ניתוחים קיסריים, על "לידה טבעית בזמן ניתוח קיסרי" ושל סיגל מנדל, דולה ומדריכת הכנה ללידה, על "אוקסיטוצין בלידה קיסרית".
לידה טבעית תוך ניתוח קיסרי

לידה טבעית תוך ניתוח קיסרי

לידה טבעית קיסרית או ניתוח קיסרי טבעי? מה שתבחרו...

אפרת ברזל מספרת על האפשרות ללדת ב... "קיסרי טבעי".

אוקסיטוצין בניתוח קיסרי

אוקסיטוצין בניתוח קיסרי

להביא את האוקסיטוצין ללידה קיסרית

מאמר של סיגל מנדל על האוקסיטוצין - הורמון האהבה ותפקידו גם בלידה קיסרית.

באמא אדמה תוכלו לקנות תרסיס אלופירסט לאחר לידה, ערכת פארטוקל (קל לידה) של ד"ר קיי ועוד. לתיאום איסוף או למשלוח סמסו 050-7950410