.
חדשות

ברוכים הבאים לאמא אדמה

כל שבועיים, מתחילה סדנה חדשה.

סדנת ליווי התפתחותי - התפתחות ...

ביום שלישי בבוקר:
10:00 גילאי 4-7 ח'
11:15 מרימי ראש
12:30 סדנת מבוא לקטנטנים (עד 3 חודשים) - סדנה חדשה כל 5 שבועות.

שרי קרוכמל, פרט להיותה מנהלת אמא אדמה ומיילדת מוסמכת ופעילה בחדר לידה, היא גם מיילדת בית. לפרטים הקליקו מיילדת בית

פינוקי בוקר לאמהות ותינוקות

בכל יום רביעי בשעה 11:00 (חינם למשתתפות סדנת עיסוי המתקיימת לפני כן, 30 ש"ח לאורחות אחרות).

חובה לכל הורה! סדנאות חדשות כל שבועיים-שלושה. צפו בסרטון - סרטון וידיאו סדנה להחייאת תינוקות

יוגה לנשים בהריון

ראיתן כבר את סרטון וידיאו שיעור יוגה בהריון? לצפייה - סרטון וידיאו  יוגה לנשים בהריון

חדרי טיפולים ו/או אולם להשכרה ...

ניתן לשכור את חדרי הטיפולים (קליניקות) ואת האולמות במתחם המשופץ והמרהיב של אמא אדמה לסדנאות ופעילויות קבוצתיות.
שרון דרור או מנשא לופיקס? אולי מנשא יאמו? אנחנו נעזור לכם לבחור את המנשא הנכון לתינוק שלכם ולכם. אפשר לקבל ייעוץ והדרכה אצלנו, אפשר גם אצלכם בבית...

קורס דולות באמא אדמה

הכשרת דולות ונשות מקצוע בתחומי הריון ולידה באמא אדמה: קורסי דולות תומכות לידה, דולות פוסט פארטום (תומכות לאחר לידה), מדריכות הנקה, מדריכות עיסוי תינוקות, מטפלות ברפלקסולוגיה ועוד.
יצירת קשר
שם:
דוא"ל:
טלפון:
פרטים:
הרשמה לניוזלטר
יש להקליד את הספרות והאותיות כפי שמופיעות בתמונה

טיפולי רפואה משלימה כגון עיסוי, רפלקסולוגיה או שיאצו בהריון וגם זירוז לידה או היפוך עובר בעזרת רפואה סינית.

סרטון וידיאו יוגה לנשים בהריון
סרטון וידיאו יוגה לנשים בהריון
הטלפון של אמא אדמה
09-7408693
שעות הפתיחה של המרכז
ימים א'-ה' 09:00-15:00
             16:00-20:00
יום ו' 08:45-14:00
מועדי קורסים קרובים
ימי ו' בוקר 31.8.18
ימי ב' ערב 17.9.18
ימי ו' בוקר 5.10.18
יש כבר אלופירסט בתיק לידה שלך?

כאן תוכלו לקרוא על תרסיס אלופירסט המבוסס על אלוורה, המקל, מחטא ומסייע בהחלמה בעקבות קרעים או חתכים בלידה, או לאחר ניתוח קיסרי - ספריי אלופירסט 

פעמיים בשבוע:
יום שני 18:30
יום שישי 09:00
אהבתם? סמנו אהבתי... תודה.
שוברי מתנה
שוברי מתנה
 

מהי דולה פוסט פארטום - תומכת לאחר לידה

מה זה דולה פוסט פארטום? פוסט פרטום - תומכת לאחר לידה - Postpartum Doula


אני מניחה שכבר שמעתן את הביטוי דולה, עיסוקה של מי שמלווה יולדות וזוגות בלידה, שכן דולות – תומכות לידה, מוכרות בארץ כבר כמעט עשור. אבל האם שמעתן על דולה פוסט פארטום? המקצוע דולה פוסט פארטום - postpartum doula, שתורגם לעברית בתור תומכת לאחר לידה, הגיע לארץ רק בשנים האחרונות ולכן הוא פחות מוכר, אך לא פחות חשוב. דולה פוסט פרטום היא זו שמסייעת ליולדת בביתה לאחר הלידה, אבל לכך עוד נגיע ונתחיל קודם כל ברקע, לשם הבנת הצורך במקצוע החדש והמיוחד – דולה פוסט-פארטום.

במהלך ההריון אנחנו הופכות למומחיות מדופלמות לגבי כל מה שנוגע לתקופה המדהימה הזו – מה קורה בכל שבוע, בדיקות הריון למיניהן, בתי חולים וחדרי הלידה, רופאי נשים, ציוד לחדרי תינוקות ומה לא... אבל אחרי הלידה? מה קורה אחרי שהתינוק נולד? מה קורה כשמגיעים הביתה עם הגוזל? מה קורה איתנו כאמהות צעירות בתקופת משכב לידה? לזה אף אחד לא הכין אותנו!  אחרי הלידה, האושר אומנם גדול מאוד אבל בל נשכח את הטלטלות הגופניות, הנפשיות, ההורמונאליות שאנחנו עוברות והעייפות.. אוי איזו עייפות!

המעבר בין זוגיות למשפחה, סדר היום הלא מאורגן והפנטזיה שהיתה לנו לפני הלידה מול המציאות שאנו חוות לאחר הלידה, עלולים להפוך את הימים הראשונים לאמהות לימים ו... לילות מלאי תסכול וחוסר אונים. שאלות כמו למה התינוק בוכה? אולי הוא עייף? אולי רעב? מה לגבי הנקה? למה זה כואב? ועוד רבות אחרות, מקשות מאוד על האם הטריה.

כפי שנשים רבות כבר יודעות בעשור האחרון שבו גברה המודעות בארץ לנושאי הריון ולידה, לאורך כל ההיסטוריה, החברה שלנו התנהלה כשבט, וליולדת היתה את כל התמיכה שהיא צריכה. כיום הקהילה פחות מלוכדת, עזרה מהמשפחה המורחבת לא תמיד זמינה וגם האב הטרי צריך לחזור לעבודה. אפילו הסבתות של היום עסוקות יותר, רבות מהן כבר הספיקו לשכוח איך מטפלים בעוללים קטנים, או אולי מעדיפות לא לזכור...
וכך אמהות טריות רבות, מוצאות את עצמן ללא תמיכה פיזית ורגשית, ללא "רשת ביטחון והצלה" שתעזור לה להיכנס למציאות החדשה ולשינוי הגדול ביותר בחייה – הפיכתה לאמא.

מתוך פגישות שלי עם נשים לאחר לידה אפשר ללמוד, כי דווקא ליולדת שנחשבת "מצליחה" מאד בתחום עבודתה ועיסוקיה - קשה עוד יותר. אישה שעד לא מזמן היתה אחראית על תחומים רבים בעבודה, על אנשים, פרוייקטים, כספים וכו', שחוותה סיפוק מעבודתה – אחרי הלידה, נשארת בבית לבד עם תינוק ועם... עוד המון שאלות לא פתורות שעולות וצפות ללא הכנה מוקדמת.
מטלות כמו אמבטיה, החתלה, יציאה ראשונה מהבית עם התינוק, נראות לה כמטלות שאין היא מסוגלת לעשותן והפער בין מי שהיתה לפני הלידה לבין מי שהיא עכשיו – קשה עבורה.


תומכות אחרי לידה (דולות פוסט פארטום) של ימינו הן נשות השבט של פעם.
רוצה גם להיות ממל'ה - מלווה משפחה לאחר הלידה (דולה פוסט פארטום)?
בשנת 2016 יהיו קורסי ממל'ה באמא אדמה הוד השרון, גם קורס ערב וגם קורס בוקר.
הקליקי
קורס דולות פוסט פארטום


התומכת באה לתת לאמא הטריה, זווית אחרת להסתכלות על התחלת האמהות. היא באה כדי לתת לאם מענה הן ברמה המקצועית והן ברמה האישית.
תפקידה של דולה פוסט פארטום הוא לרוב לטווח הקצר והמיידי – כאשר המטרה העיקרית היא לאפשר ליולדת הטריה להתחזק – נפשית ופיזית ולהיכנס לתפקיד האמא בזכות ובכוחות עצמה.

התומכת תגיע ליולדת הביתה עם סל של אנרגיות, עצות מקצועיות (בענייני הנקה, גזים, שינה וכו'), אוזן קשבת והעצמת תחושת האמהות והנשיות של היולדת. הדולה תפנה לה זמן לצורך התאוששות ומנוחה, ותספק רשת ביטחון והגנה, לעיתים אפילו מהסביבה הקרובה ומבני המשפחה האוהבים, אך המתישים...

דולה פוסט פארטום תלווה את בני המשפחה בימים הראשונים שלאחר הלידה, תעזור באמבטיה הראשונה שלעיתים מלווה פחדים וחרדות של ההורים ואולי בכמה אמבטיות, בהכנת חדרו של התינוק, בייעוץ בהלבשה הראשונית ותיתן מענה לצרכיו הראשונים של התינוק, שכידוע לא מגיע עם "הוראות הפעלה"...

גם נשים שזו לידה שניה או שלישית שלהן, חוות קשיים, שונים ובעצם מגוונים עוד יותר. האם כבר לא במרכז תשומת הלב של הסביבה הקרובה, יש לה עוד ילד בבית שהיא אמורה לדאוג גם לו, אין לה את תחושת ה"ראשוניות" כמו בלידה ראשונה ולסביבה יש יותר ציפיות ממנה לגבי ההתנהלות שלה אחרי הלידה, שכן "את כבר בעלת ניסיון, את הרי כבר יודעת הכל".

לעומת החוויה שלאחר לידה הראשונה, קיימת גם האפשרות לתקן ולשנות דברים שהאם לא הצליחה בלידות קודמות. הפעם - את רוצה להצליח להניק. הפעם את תבקשי עזרה כדי להקל על עצמך, הפעם – תעשי את הדברים אחרת.

אין שתי משפחות זהות. לכל משפחה הייחודיות שלה, מעגל התמיכה שיש לה, או אין לה, אבל הקשיים, ההתלבטויות, השאלות שנשאלות (אני אמא מספיק טובה בשביל התינוק שלי?) החרדות, הבכי של התינוק, ההבנה שהתינוק בעצם יישאר כאן לתמיד וכל מה שמאפיין את הימים הראשונים לאחר הלידה – זהים אצל כולן, והתומכת לאחר לידה – נמצאת שם בדיוק בשביל זה, כי "אמא מושלמת" יש רק באגדות ובספרי ההדרכה להורים...


בהצלחה! 

 כתבה: מיכל ברכה, דולה פוסט-פארטום, מדריכת הנקה, מדריכה להורות ראשונית ומנחת מעגלי נשים. הקליקו לדף של מיכל באינדקס הריון ולידה של אמא אדמה - מיכל ברכה
באמא אדמה תוכלו למצוא כדורי פיזיו איכותיים מאירופה במחיר הכי זול בארץ, תרסיס אלופירסט לאחר לידה, ערכת פארטוקל (קל לידה), שמן עיסוי פרינאום ועוד.