.
חדשות

ברוכים הבאים לאמא אדמה

המתחם שלנו ברחוב הבנים סגור.
קורסי הכנה ללידה עם שרי המיילדת ממשיכים כל העת. להרשמה השאירו פרטים בטלפון
09-7408693 או סמסו ישירות לשרי 050-7950411 והיא תחזור אליכן בהקדם.
לקניית אלופירסט בהוד השרון ברוב שעות היממה וגם בסופי שבוע סמסו 050-7950410

לקנייה מקוונת ומאובטחת באתר החברה (מחירים מסובסדים למשלוח עד הבית) הקליקו קניית אלופירסט באינטרנט

שרי קרוכמל, פרט להיותה מנהלת אמא אדמה היא גם מיילדת בית. לפרטים הקליקו מיילדת בית

לתיאום עם שרי סמסו 050-7950411

אצלנו ניתן להשיג: תרסיס אלופירסט לאחר לידה, כריות הנקה, פארטוקל (קל לידה) ועוד. לתיאום קניה בהוד השרון 050-7950410

יצירת קשר
שם:
דוא"ל:
טלפון:
פרטים:
הרשמה לניוזלטר
יש להקליד את הספרות והאותיות כפי שמופיעות בתמונה
הטלפון של אמא אדמה
 09-7408693
שרי המיילדת 050-7950411 (וואטסאפ או סמס בלבד)
קורסי הכנה ללידה בשיטת אמא אדמה עם שרי המיילדת מתקיימים כל העת.
השאירי פרטים (שם, באיזה שבוע ומהיכן) בטלפון 050-7950410 ושרי תחזור אלייך.
יש כבר אלופירסט בתיק לידה שלך?

כאן תוכלו לקרוא על תרסיס אלופירסט המבוסס על אלוורה, המקל, מחטא ומסייע בהחלמה בעקבות קרעים או חתכים בלידה, או לאחר ניתוח קיסרי - ספריי אלופירסט

לקניית אלופירסט בהוד השרון ברוב שעות היממה וגם בסופי שבוע סמסו 050-7950410

לקנייה מקוונת ומאובטחת באתר החברה (מחירים מסובסדים למשלוח עד הבית) הקליקו קניית אלופירסט באינטרנט


 

קורס הכנה ללידה טבעית

סדנת הכנה ללידה טבעית - לידה פעילה - טבעי ללדת טבעי, אבל מהו קורס ללידה טבעית?


כאשר משוטטים בין שפע אתרי האינטרנט העוסקים בהריון ולידה (ולמי שעוד לא שמה לב, יש כבר אלפים רבים של אתרי הריון ולידה בעברית), ניתן למצוא ברבים מהם עמודים העוסקים במה שמכונה -  קורסי הכנה ללידה טבעית.

בין היתר ישנם אתרי אינטרנט לא מעטים של מרכזי הריון ולידה או אתרים של מדריכות הכנה ללידה, המצהירים כי אצלם יש קורסים להכנה ללידה טבעית. גם מתוצאות החיפוש בגוגל ניתן להבין כי הביטויים "קורס הכנה ללידה טבעית" או בקיצור "הכנה ללידה טבעית", הם אכן ביטויים שרבים (קרוב לודאי רבות) מחפשים.


ההתעניינות המבורכת בלידה טבעית והרצון של יותר ויותר יולדות ללדת באופן טבעי הוא נפלא, אבל האם יש באמת דבר כזה הכנה ללידה טבעית? ולמה מתכוונת מי שמבטיחה קורס הכנה ללידה טבעית? האם בקורסים האלה המילה "אפידורל" היא מוקצה, הס מלהזכיר? האם משככי כאבים טבעיים הם האפשרות היחידה הקיימת? האם האפשרות של יולדת שעשתה כל שביכולתה כדי ללדת לידה טבעית, אולי אפילו לידת בית ובסוף נאלצת ללדת בניתוח קיסרי בבית חולים, לא מוזכרת במסגרת "סדנת הכנה ללידה טבעית"?

אנחנו מאמינים שאין באמת אשת מקצוע ראויה לשמה בתחום ההריון והלידה ש"מחביאה" את העובדה הטבעית שלידה איננה בהכרח "תוכנית כבקשתך" ושלא תמיד מתאפשרת לידה טבעית, גם אם מאד רוצים בכזאת. לדעתנו, אם יש בנמצא מי שאינה משתפת את משתתפי הקורסים אצלה בכל מגוון האפשרויות בלידה, הרי שהיא עושה שקר בנפשה ועוול ליולדות ולבני זוגן הנותנים בה את אמונם.

אנחנו סבורים כי הכול שאלה של מינון. כל יולדת יכולה למקם את עצמה במקום כלשהו על הסקאלה שבין לידה טבעית מובהקת, לבין לידה קונבנציונאלית על פי הרפואה המערבית. אמרנו "למקם את עצמה" משום שהדבר באמת סובייקטיבי ולאו דווקא אובייקטיבי. גם זאת שמספרת לעצמה ולסביבה: "הייתה לי לידה טבעית נפלאה", למרות שילדה בעזרת אפידורל (ושמענו התבטאויות לא מעטות כאלה) עברה כנראה חווית לידה טובה וזה בעצם מה שחשוב, לא ההגדרות היבשות.

על ההבדלים בין מה שמכונה לידה טבעית לבין לידה רפואית - רגילה, נכתב כאן באתר כבר לפני שנים (ניתן לחזור למאמר ההוא בהקלקה כאן – לידה טבעית או לידה רגילה), כאשר המיקום על גבי הרצף שבין שני הקטבים התיאורטיים הללו, עשוי להשפיע במידת מה על אופיים של קורסי ההכנה ללידה השונים, אך קורס שהוא על טהרת העיסוק בלידה טבעית בלבד, תוך התעלמות מכל יתר האפשרויות, לא נשמע סביר באוזנינו.

באופן כללי ניתן לשער, כי קורסים של בתי החולים או קופות חולים, נוטים מן הסתם להיות יותר טכניים ומסבירים את גישת המערכת הרפואית שבה הם פועלים, בעוד שקורסים שמעבירות מדריכות הכנה ללידה ודולות סביר כי ידגישו יותר את האפשרויות הטבעיות. הדבר נובע מכך שמי שמעבירה קורס הכנה ללידה נוטה להרחיב ולתת דגש לחומר שהיא שולטת בו טוב יותר.

מיילדת בבית חולים או אחות קופת חולים / טיפת חלב / מרכז בריאות האישה וכו', תשלוט בדרך כלל יותר בתכנים הרפואיים הקונבנציונאליים, בעוד אשר דולה, שבחלק גדול מהמקרים באה מעולם הרפואה המשלימה ולמדה גם תחומים כמו למשל: עיסוי נשים בהריון, שיאצו, דיקור סיני, רפלקסולוגיה וכו', תרגיש יותר בנוח לעסוק בחומרים הקרובים לליבה – רפואה טבעית ומכאן גם לידה טבעית.
השאלה היא עם איזה מטען של ידע ושל הכנה ממשית ללידה - כל לידה - יוצאים היולדת ובן זוגה בתום הקורס?

על כל הקורסים המועברים במרכז אמא אדמה בהוד השרון, ניתן לומר כי הם קורסי הכנה ללידה טבעית בה במידה שהם מתאימים עבור כל צורת לידה אחרת. בכל מתכונות הקורסים, בין אם זהו קורס הכנה ללידה קבוצתי או פרטי, מרתון מרוכז או רענון ללידה חוזרת, הכנה ללידת תאומים או הכנה לקראת ניתוח קיסרי, הכנה ללידה באנגלית או בשפה אחרת, הכנה ללידת בבית או בחדר לידה בבית חולים, בולטת הגישה בה אנו דוגלים, גישת השילוב בין הרפואה המערבית לבין זו של הרפואה המשלימה – הטבעית.

בכל סוג של קורס הכנה ללידה באמא אדמה מוצגת בפני הזוגות גישה מאוזנת, כזו המתייחסת לקשת רחבה של מצבים אפשריים בחדר הלידה, לרבות תסריטים שבהם הם יוכלו לשלוט "בעלילה" וגם כאלה שבהם לא תהייה להם כמעט שום שליטה, אבל לפחות תהייה להם הבנה לגבי המתרחש מסביבם. גם מי שמאד רצו, חלמו ופינטזו על לידה טבעית, אך מסיבות כאלה ואחרות חלומם לא התממש (לפחות לא בלידה המסוימת הזאת), לא יהיו חסרי אונים מול התפתחויות אחרות משום ש"בקורס שלנו לא דיברו על הדברים האלה..."

כל קורס באמא אדמה הוד השרון כולל גם חלקים תיאורטיים העוסקים במגוון האפשרויות בלידה וגם חלקים של תרגול מעשי (תנועות בלידה, תנוחות לידה, נשימות, מגע, דמיון מודרך, הסתייעות בבן הזוג ועוד) המכין לאפשרות ללדת לידה טבעית ופעילה. למי שמעוניינים לתת דגש גדול יותר לחלק המעשי ולתרגול של לידה פעילה, ניתנת האפשרות להצטרף לשיעורי תרגול מעשי נוספים בתור בונוס, מעבר לשיעורים בקורס שלהם, בשבוע הריון קרוב יותר ללידה.

לסיכום – אנו ממליצים גם ל"חובבי טבע" מובהקים כדאי לבחון ולשקול היטב קורס המתיימר להיות "קורס הכנה ללידה טבעית" בלבד, שכן לעניות דעתנו "אין חיה כזאת". אצלנו כאמור כל קורס הוא קורס הכנה ללידה טבעית, אך גם מתאים לכל לידה אחרת.

שתהייה לכם לידה טבעית וטובה, קלה וחוויתית.

 

קורס הכנה ללידה טבעית


 

 

הכנה ללידה טבעית - תרגול מעשי של תנוחת לידה טבעית עם מיילדת במרכז אמא אדמה בהוד השרון.

 

באמא אדמה תוכלו לקנות תרסיס אלופירסט לאחר לידה, ערכת פארטוקל (קל לידה) של ד"ר קיי ועוד. לתיאום איסוף או למשלוח סמסו 050-7950410