.
חדשות

ברוכים הבאים לאמא אדמה

המתחם שלנו ברחוב הבנים סגור.
קורסי הכנה ללידה עם שרי המיילדת ממשיכים כל העת. להרשמה השאירו פרטים בטלפון
09-7408693 או סמסו ישירות לשרי 050-7950411 והיא תחזור אליכן בהקדם.
לקניית אלופירסט בהוד השרון ברוב שעות היממה וגם בסופי שבוע סמסו 050-7950410

לקנייה מקוונת ומאובטחת באתר החברה (מחירים מסובסדים למשלוח עד הבית) הקליקו קניית אלופירסט באינטרנט

שרי קרוכמל, פרט להיותה מנהלת אמא אדמה היא גם מיילדת בית. לפרטים הקליקו מיילדת בית

לתיאום עם שרי סמסו 050-7950411

אצלנו ניתן להשיג: תרסיס אלופירסט לאחר לידה, כריות הנקה, פארטוקל (קל לידה) ועוד. לתיאום קניה בהוד השרון 050-7950410

יצירת קשר
שם:
דוא"ל:
טלפון:
פרטים:
הרשמה לניוזלטר
יש להקליד את הספרות והאותיות כפי שמופיעות בתמונה
מחפשים הרצאה מעניינת ומרתקת עבור חוג בית?
הקליקו על הכותרת למעלה לאתר,
או למטה לדף הפייסבוק של  
צביקה קרוכמל מרצה ומספר סיפורים
050-7950410
לקניית תרסיס אלופירסט בהוד השרון ברוב שעות היממה וגם בסופי שבוע
סמסו/וואטסאפ 050-7950410

לקנייה מקוונת ומאובטחת באתר החברה (מחירים מסובסדים למשלוח עד הבית) הקליקו קניית אלופירסט באינטרנט
טלפון אמא אדמה
 09-7408693
שרי 050-7950411 (עדיף לסמס)
הכתובת שלנו
אמא אדמה – המתחם ברחוב הבנים 14 סגור.
09-7408693, שרי 050-7950411 (עדיף לסמס)
שלט אמא אדמה

הקורסים מתקיימים בימי שישי בבוקר ובימי שני בערב.
השאירי פרטים בטלפון 050-6944687 ושרי המיילדת תחזור אלייך.
Like בפייסבוק ייתקבל בתודה.
פארטוקל - קל לידה
פארטוקל - קל לידה
 

מירי בוהדנה באמא אדמה

מירי בוהדנה בהריון בביקור


מירי בוהדנה המדהימה כיבדה אותנו השבוע (סוף אפריל 2010) בנוכחותה הפראית והמהפנטת. מירי בוהדנה הדוגמנית, שחקנית ו... שבוע 19 של הריון שני, הגיעה לביקור אצלנו במרכז אמא אדמה בהוד השרון. הביקור נועד לצורך כתבת השער של גיליון חג שבועות של "זמנים מודרנים" בעיתון "ידיעות אחרונות", ובמהלכו נפגשה מירי בוהדנה עם קבוצת נשים בהריון, בוגרות קורס הכנה ללידה של אמא אדמה ל"שיח עגולות".


נכחו שם הכתב צחי כהן וצלם שניסו להתוות כיוון, אך עד מהרה לא היה בכך כל צורך, שכן מירי וההריוניות יחד עם שרי קרוכמל, המיילדת ומנהלת אמא אדמה, שקעו לשיחה חווייתית, מרתקת, משעשעת וקולחת שלא היה שום צורך להתערב בה מהצד. הן שוחחו על הריון ולידה, איכות חיים ונושאים אחרים המעניינים נשים בכלל ונשים בהריון בפרט. השאלות והתשובות זרמו כשמירי מדהימה את כולן בידע שלה, בפתיחות ובטבעיות שבה שהיא מתייחסת אל כל נושא בחיים, כולל כמובן אל לידה והריון. "נראה לי שאם פעם לא אוכל להעביר שיעור בקורס הכנה ללידה, את תוכלי להחליף אותי בקלות" אומרת שרי, "בשמחה, אין שום בעיה" משיבה מירי בחיוך גדול וכובש.


על "טפשת הריון" כבר שמעת? שואלת מירי את צחי כהן שאלה רטורית ומסבירה מייד: "מוח אחד של האישה ההרה יורד אל הבטן ונשאר שם בזמן ההריון" ולהוכחה היא מספרת איך היא שוכחת לנעול את דלת הבית, שוכחת את מפתחות האוטו בבית, שוכחת איפה חנתה ומזל... שלא שוכחת איפה הבית. כולן צוחקות בהסכמה, הן מכירות את זה מקרוב.


הן ממשיכות ללהג על מה אוכלים בהריון, על הגחמות לטעמים מסוימים ועל עוד כמה אמונות טפלות הקשורות בהריון המתמוססות להן לאיטן. מירי מדברת תוך גילוי בקיאות רבה על תזונה בריאה, ירקות, דגים, פחמימות מלאות, אבל אם בא לה האטרף, תמצאו גם אותה יורדת על ג'אנק. היא מספרת שהיא גם אוכלת לפעמים המבורגר וצ'יפס, אבל החוכמה היא לאזן בפעילות גופנית. היא הולכת הרבה ברגל, מתאמנת שלוש פעמים בשבוע בחדר כושר בצורה מונחית כדי לא לפגוע בהריון. "אל תתחילי ספינינג דווקא עכשיו אם מעולם לא עשית זאת קודם", היא מסבירה להריוניות, "אבל אם זה מה שעשית לפני ההריון אין סיבה שלא תמשיכי". חשוב לשמור על הגיינה, על ניקיון פנימי (יוגה בכלל וגם יוגה בהריון) ניקיון חיצוני (אמבטיות, קצף, קרמים), לשתות הרבה מים. "אני מאוד אוהבת לגעת בעצמי", אומרת מירי, "בהריון אני הכי סקסית" ו"העגולות" מתגלגלות.
אגב, ממש להתגלגל מצחוק התגלגלו כולן כשמירי חיקתה את דמותה שלה בתכנית "ארץ נהדרת". "בבו, בו, בבית, בבו" היא צוחקת ומצחיקה, "אני לא יכולה להפסיק עם זה, זה ממש מדבק וחוץ מזה אני מתה על שני כהן..."


"מתי יצאת לבילוי ראשון אחרי הלידה הראשונה?" מירי עונה שכבר אחרי חודש.
מה באמת כל כך מוקדם? הן מופתעות, "לאן?" ואז באה התשובה המפתיעה כפליים "לתאילנד." מה?? עם תינוק בן חודש? וכל אחת מגיבה ומביעה את דעתה, מה אומרות החברות, החמות, השכנות ומה כתוב בספרים וממשיכות להתגלגל. עכשיו על הבעלים.
"בבו היה בלידה?" ומירי: "השתגעת? הוא רואה דם ותכף מתעלף."
"הוא עוזר לך בטיפול עם הילד?" מירי מתגלגלת מצחוק, "בבו רואה טיטול, במיוחד אם הוא מלא ובורח". "הוא אבא מדהים", היא מדגישה, "דואג ואוהב ואני יכולה להבטיח שאת החינוך האמיתי הוא יעניק כשהילד יגדל קצת".
"איך מסתובבת אישיות מפורסמת כמוך בגן המשחקים?" ולמירי אין בעיה, היא מסתובבת בכל מקום עם האמהות והילדים. היא עממית ופשוטה במובן הכי חם של המילה, היא פתוחה וכנה, מביעה את דעותיה ללא חשש, מתחברת לעצמה, למקום ולסביבה, שואלת ומקשיבה, צוחקת על הכל וגם על עצמה, הכל בטעם ובמידה.


מירי בוהדנה הרשימה את המשתתפות כאישה עצמאית, דעתנית, מחוברת לטבע, מודעת היטב לעצמה ולאישיותה, אינטליגנטית וחריפה. כאשר סיפרה על לידתה הראשונה, נתגלתה כאישה אמיצה שבדקה את גבולות יכולותיה, שלא מהססת לבקש עזרה כשצריך – "בלידה הראשונה לא רציתי אפידורל אבל כשהרגשתי שמאד כואב לי אז ביקשתי בכל זאת אפידורל וזהו. לא קרה כלום".
מירי בוהדנה נתגלתה כאחת שיודעת ליהנות מאוצרות הטבע בהן התברכה (היא יפה במציאות אפילו הרבה יותר מאשר בטלוויזיה) ויחד עם זאת לא איבדה את שיקולי השכל הישר, את האינטואיציה הפנימית ואת החום האנושי.
לאחר כמעט 3 שעות של מפגש מרתק – כמה נשים הרות ומיילדת אחת - באמא אדמה עגולה אחת, הסכמנו פה אחד - שזאת היתה חוויה מדהימה עבור כולנו. מירי בוהדנה ביופייה החיצוני והפנימי, נתנה לנו לחוש את העוצמות הנשיות ולראות את החיים כחגיגה במיטבה.


וכן, גם בלידה השניה, כמו בלידה הראשונה, מירי מתכוונת להעזר בשירותיה של דולה בלידה, אז כרמי מרציאנו את יכולה כנראה להתחיל להתכונן... 
 
 
 


מירי בוהדנה, שרי קרוכמל (שלישית מימין) ועוד 4 הריוניות "בוגרות קורס הכנה ללידה" באמא אדמה