.
חדשות

ברוכים הבאים לאמא אדמה

כל 4 שבועות, מתחילה סדנה חדשה.

סדנת ליווי התפתחותי - התפתחות ...

ביום שלישי בבוקר:
10:00 גילאי 6חד' ומעלה
11:15 הכנה להתהפכויות(3-6 חד)
12:30 סדנת מבוא לקטנטנים (עד 3 חודשים) - סדנה חדשה כל 5 שבועות.

שרי קרוכמל, פרט להיותה מנהלת אמא אדמה ומיילדת מוסמכת ופעילה בחדר לידה, היא גם מיילדת בית. לפרטים הקליקו מיילדת בית

פינוקי בוקר לאמהות ותינוקות

בכל יום רביעי בשעה 11:00 (חינם למשתתפות סדנת עיסוי המתקיימת לפני כן, 30 ש"ח לאורחות אחרות).

חובה לכל הורה! סדנאות חדשות כל שבועיים-שלושה. צפו בסרטון - סרטון וידיאו סדנה להחייאת תינוקות

יוגה לנשים בהריון

ראיתן כבר את סרטון וידיאו שיעור יוגה בהריון? לצפייה - סרטון וידיאו  יוגה לנשים בהריון

חדרי טיפולים ו/או אולם להשכרה ...

ניתן לשכור את חדרי הטיפולים (קליניקות) ואת האולמות במתחם המשופץ והמרהיב של אמא אדמה לסדנאות ופעילויות קבוצתיות.
שרון דרור או מנשא לופיקס? אולי מנשא יאמו? אנחנו נעזור לכם לבחור את המנשא הנכון לתינוק שלכם ולכם. אפשר לקבל ייעוץ והדרכה אצלנו, אפשר גם אצלכם בבית...

קורס דולות באמא אדמה

הכשרת דולות ונשות מקצוע בתחומי הריון ולידה באמא אדמה: קורסי דולות תומכות לידה, דולות פוסט פארטום (תומכות לאחר לידה), מדריכות הנקה, מדריכות עיסוי תינוקות, מטפלות ברפלקסולוגיה ועוד.
יצירת קשר
שם:
דוא"ל:
טלפון:
פרטים:
הרשמה לניוזלטר
יש להקליד את הספרות והאותיות כפי שמופיעות בתמונה

טיפולי רפואה משלימה כגון עיסוי, רפלקסולוגיה או שיאצו בהריון וגם זירוז לידה או היפוך עובר בעזרת רפואה סינית.

סרטון וידיאו יוגה לנשים בהריון
סרטון וידיאו יוגה לנשים בהריון
הטלפון של אמא אדמה
09-7408693
שעות הפתיחה של המרכז
ימים א', ב',ד',ה' 09:00-20:00
יום ג' 09:00-17:00
יום ו' 08:45-14:00
מועדי קורסים קרובים
ימי ב' ערב 3.6.19
ימי ו' בוקר 28.6.19
ימי ב' בערב 8.7.19
יש כבר אלופירסט בתיק לידה שלך?

כאן תוכלו לקרוא על תרסיס אלופירסט המבוסס על אלוורה, המקל, מחטא ומסייע בהחלמה בעקבות קרעים או חתכים בלידה, או לאחר ניתוח קיסרי - ספריי אלופירסט 

פעמיים בשבוע:
יום שני 18:30
יום שישי 09:00
*יש להירשם מראש במשרד*
09-7408693

אהבתם? סמנו אהבתי... תודה.
שוברי מתנה
שוברי מתנה
 

מיילדת או דולה

על ההבדלים בין מיילדת לבין דולה (תומכת לידה)


אנחנו לא ממש מתכוונים לערוך השוואות בין מיילדות לבין דולות, שכן חרף הבלבול הקיים בקרב חלק מהנשים בהריון, זה לא כל כך בר השוואה.
רק נזכיר מספר עובדות: מיילדת מוסמכת מתחילה את דרכה בלימודים במשך 3 שנים מלאות בבי"ס לאחיות. כשהיא עם מטען של 15 שנות לימוד לפחות, היא עובדת בדרך כלל מספר שנים כאחות מוסמכת בבית חולים ואז יוצאת לשנת לימודים נוספת בקורס מיילדות.
מיילדת שעובדת בחדר
לידה במשרה מלאה, צוברת תוך שנים אחדות נסיון מעשי של יילוד כמה אלפי תינוקות. אגב, 100 הלידות הראשונות שהיא מיילדת בעצמה הן חלק מהחובות הבסיסיות שלה, לצורך קבלת רשיון מיילדת אותו היא מקבלת ממשרד הבריאות, לאחר שהשלימה את לימודי המיילדות.


קורס דולות - תומכות לידה הוא קורס בן 120-200 שעות, בחלק מהמקומות קצת יותר ובחלק קצת פחות, המתפרס על פני חודשים אחדים, שעות אחדות בשבוע ובין חובותיו של הקורס: 2-3 "תצפיות" בחדר לידה, "תצפית" בקורס הכנה ללידה, ליווי יולדת אחת וכו'. שום גורם רשמי לא מעניק תעודה או רשיון כלשהו בסופו ולא מפקח על העיסוק בתחום (בהעדר פיקוח, אין זה מפתיע שכפטריות אחר הגשם, צצו תוך שנים ספורות מכל עבר "בתי ספר להכשרת דולות" מטעם עצמם. אנחנו ספרנו לפחות 12 כאלה) דולה שלאחר שנים אחדות של עיסוק במקצועה זכתה להשתתף בכמה עשרות לידות, נחשבת כבר לדולה מנוסה מאד. ראוי לציין שבחלק גדול מהמקרים מי שהולכות ללמוד תמיכה בלידה, משלבות לימודים או מגיעות לאחר עיסוק בטיפולים כלשהם של הרפואה המשלימה-האלטרנטיבית.


ביום הדמיוני שבו נזכה לכך שתהייה "מיילדת לכל יולדת", ייתכן שלא יהיה צורך בדולה, אבל לצערנו יום כזה לא נראה כלל באופק. אנחנו מעריכים ומחשיבים מאד גם את המיילדת וגם את הדולה וכבודה ומקצועה של כל אחת משתיהן, במקומו מונח.

מי שמעוניינת בפרטים אודות עבודת המיילדת (או מילדת, למי שמעדיפים כתיב חסר), בין אם מיילדת שעובדת בחדרי לידה בבתי חולים (רוב המיילדות הפועלות בישראל), או מיילדת פרטית, בין אם ללידה פרטית או ללידת בית, מוזמנת להקליק כאן ולבקר באתר  מיילדת

 

בקישור זה תוכלו לצפות בראיון עם המיילדת שרי קרוכמל והדולה גילה רונאל,
על ההבדלים בין מיילדת לדולה -
מיילדת ודולה באתר חיים טוב

 

מיילדת דולה

 

  

 

 

 

  

_________

בנוסף הבאנו חלקים נבחרים ומקוצרים מתוך פקודת המיילדות המסדירה את מקצוע היילוד בישראל:

לא תעסוק במיילדות  מי שאינה מוסמכת לפי פקודה זו.
מי שמציגה את עצמה, בין במישרין ובין ברמז, כמוכנה לבדוק אשה בקשר עם לידה, לקבוע לה דיאגנוזה, לרשום לה תרופות, לטפל בה או ליילדה, הרי היא נחשבת כעוסקת במקצוע היילוד.
רשאית לעסוק ביילוד רק מי שיש לה רשיון של משרד הבריאות.

המבקשת תגיש בקשה למנהל לקבלת רשיון לעסוק ביילוד וזה יינתן כשיתברר כי המבקשת היא "בעלת אופי הגון", למדה את תורת היילוד לפחות שישה חודשים במוסד מוכר וקיבלה דיפלומה ליילוד שהמנהל מכיר בה, היא אזרחית ישראל או קיבלהרשות לשבת בישראל ישיבת קבע.

כל מי שניתן לה רישיון לעסוק ביילוד, יפורסמו שמה ומעונה ברשומות.


לשר הבריאות מותר, על יסוד תלונה מצד המנהל או מצד מי שרואה את עצמו מקופח, כי בעלת הרישיון לעסוק ביילוד אשמה בהתנהגות שאינה הולמת את המקצוע, או שהשיגה את רישיונה מתוך טענות כוזבות או שנמצאה חסרת יכולת או מתרשלת התרשלות חמורה במילוי תפקידה המקצועי, או שהתמידה באי קיום הוראות פקודה זו, או שנתחייבה בדין על עבירה פלילית, לבטל את הרישיון או לצוות שיפסיקוהו למשך זמן שיקבע על ידו.


מי שאינה מוסמכת לעסוק ביילוד עפ"י פקודה זו והיא עוסקת באותו מקצוע או מציגה עצמה, בין במישרין ובין בעקיפין, כעוסקת ביילוד או כמוכנה לעסוק בכך, תאשם בעבירה ותהיה צפויה למאסר שלושה חודשים או לקנס.

באמא אדמה תוכלו למצוא כדורי פיזיו איכותיים מאירופה במחיר הכי זול בארץ, תרסיס אלופירסט לאחר לידה, ערכת פארטוקל (קל לידה), שמן עיסוי פרינאום ועוד.