.
חדשות

ברוכים הבאים לאמא אדמה

המתחם שלנו ברחוב הבנים סגור.
קורסי הכנה ללידה עם שרי המיילדת ממשיכים כל העת. להרשמה השאירו פרטים בטלפון
09-7408693 או סמסו ישירות לשרי 050-7950411 והיא תחזור אליכן בהקדם.
לקניית אלופירסט בהוד השרון ברוב שעות היממה וגם בסופי שבוע סמסו 050-7950410

לקנייה מקוונת ומאובטחת באתר החברה (מחירים מסובסדים למשלוח עד הבית) הקליקו קניית אלופירסט באינטרנט

שרי קרוכמל, פרט להיותה מנהלת אמא אדמה היא גם מיילדת בית. לפרטים הקליקו מיילדת בית

לתיאום עם שרי סמסו 050-7950411

אצלנו ניתן להשיג: תרסיס אלופירסט לאחר לידה, כריות הנקה, פארטוקל (קל לידה) ועוד. לתיאום קניה בהוד השרון 050-7950410

יצירת קשר
שם:
דוא"ל:
טלפון:
פרטים:
הרשמה לניוזלטר
יש להקליד את הספרות והאותיות כפי שמופיעות בתמונה
הטלפון של אמא אדמה
 09-7408693
שרי המיילדת 050-7950411 (וואטסאפ או סמס בלבד)
קורסי הכנה ללידה בשיטת אמא אדמה עם שרי המיילדת מתקיימים כל העת.
השאירי פרטים (שם, באיזה שבוע ומהיכן) בטלפון 050-7950410 ושרי תחזור אלייך.
יש כבר אלופירסט בתיק לידה שלך?

כאן תוכלו לקרוא על תרסיס אלופירסט המבוסס על אלוורה, המקל, מחטא ומסייע בהחלמה בעקבות קרעים או חתכים בלידה, או לאחר ניתוח קיסרי - ספריי אלופירסט

לקניית אלופירסט בהוד השרון ברוב שעות היממה וגם בסופי שבוע סמסו 050-7950410

לקנייה מקוונת ומאובטחת באתר החברה (מחירים מסובסדים למשלוח עד הבית) הקליקו קניית אלופירסט באינטרנט


 

לידה טבעית או לידה רגילה

לידה רפואית - קונבנציונאלית או לידה טבעית


ההתעוררות המבורכת וההתעניינות הגוברת שחלו בשנים האחרונות בכל הקשור להריון ולידה, הביאו עמם, בין היתר, למבול של מושגים וביטויים המתארים לכאורה סוגים שונים של לידות. עם המבול הגיע גם הבלבול וכאן אני מנסה לעשות מעט סדר בנושא. 

רבים שואלים ותוהים לגבי משמעותם של מושגים כגון: לידה קונבנציונאלית, לידה פעילה, לידה טבעית, לידה "רגילה", לידה אלטרנטיבית, לידה "אחרת", לידת בית, לידת מים, לידה פיזיולוגית, לידה נרתיקית או וגינאלית אם תרצו, לידה רפואית ועוד, אולם בעצם ניתן לומר באופן כללי, כי הלידות נחלקות למעשה לשני סוגים בסיסיים - לידה קונבנציונאלית - רגילה או לידה טבעית.
 


א. לידה "רגילה" -
כלומר לידה המתנהלת ע"י צוות מילדותי-רפואי, בדרך כלל בבתי חולים, בעזרת מכשור ועזרים טכנולוגיים, תוך שימוש בתרופות ותכשירים למשל לצורך זירוז הצירים, לקידום הלידה, לשיכוך כאבים (שהשכיח והמוכר שבהם הוא האפידורל) ועוד.

במהלך לידה כזו, האישה די פסיבית. היא מרותקת למיטה, מחוברת למוניטור, לעירוי ולצינורות נוספים, וכן שרויה בצום עד סוף הלידה, למקרה של הסתבכות וצורך בניתוח. במצב כזה תתקשה היולדת בשינוי תנוחות במיטה ובניידות ותהיה תלויה בידע, בניסיון ובהחלטות של הסגל הרפואי.
 
ב. לידה טבעית -
בסוג זה של לידה מחליטים בני הזוג ובעיקר היולדת, לקחת אחריות על תהליך הלידה ועל הטיפול בתינוק, כשהצוות הופך להיות בעיקר מלווה ותומך. כיום אפשרית לידת טבעית ברוב בתי החולים, כאשר הצוות מסכים לכך, בתנאי שהיולדת נמצאת במצב של "סיכון נמוך" מבחינת הצפי לסיבוכים אפשריים בלידה.

במהלך לידה טבעית היולדת יכולה להיות ניידת. היא אינה מחוברת למוניטור או למיטה ומתמודדת עם כאביה בעזרת נשימות, תנועה, עיסויים, שימוש בשמנים, שהייה בג'קוזי ועוד, כשהיא מקבלת תמיכה מבן זוגה או ממלווה אחר. במשך התהליך מותר לה אף לאכול ולשתות. היולדת בלידה טבעית, חווה את התהליך העוצמתי של הלידה ותופסת אותו כבריא, טבעי וזורם.
 
לסיכום - ניתן לומר כי בכל אחד מסוגי הלידה יכולות להיות לידות טובות ובריאות, המשאירות רושם מעצים על האישה ובן זוגה, אולם בכל אחת מהדרכים הנבחרות, הן עלולות גם להיות קשות, ממושכות וכואבות, תוך שהן משאירות זכרון טראומתי. על כן חשוב ללמוד, להתכונן, לתרגל ואף לבחור את הלידה שמתאימה לכם, אך כדאי גם לזכור שלא הכול תלוי בכם.

בכל מקרה, בין אם תלדי לידה טבעית או בלידה "רגילה", העיקר שהיא תהייה עבורכם טובה וקלה.

שרי קרוכמל, מיילדת מוסמכת

באמא אדמה תוכלו לקנות תרסיס אלופירסט לאחר לידה, ערכת פארטוקל (קל לידה) של ד"ר קיי ועוד. לתיאום איסוף או למשלוח סמסו 050-7950410