.
חדשות

ברוכים הבאים לאמא אדמה

כל שבועיים, מתחילה סדנה חדשה.

סדנת ליווי התפתחותי - התפתחות ...

ביום שלישי בבוקר:
10:00 גילאי 4-7 ח'
11:15 מרימי ראש
12:30 סדנת מבוא לקטנטנים (עד 3 חודשים) - סדנה חדשה כל 5 שבועות.

שרי קרוכמל, פרט להיותה מנהלת אמא אדמה ומיילדת מוסמכת ופעילה בחדר לידה, היא גם מיילדת בית. לפרטים הקליקו מיילדת בית

פינוקי בוקר לאמהות ותינוקות

בכל יום רביעי בשעה 11:00 (חינם למשתתפות סדנת עיסוי המתקיימת לפני כן, 30 ש"ח לאורחות אחרות).

חובה לכל הורה! סדנאות חדשות כל שבועיים-שלושה. צפו בסרטון - סרטון וידיאו סדנה להחייאת תינוקות

יוגה לנשים בהריון

ראיתן כבר את סרטון וידיאו שיעור יוגה בהריון? לצפייה - סרטון וידיאו  יוגה לנשים בהריון

חדרי טיפולים ו/או אולם להשכרה ...

ניתן לשכור את חדרי הטיפולים (קליניקות) ואת האולמות במתחם המשופץ והמרהיב של אמא אדמה לסדנאות ופעילויות קבוצתיות.
שרון דרור או מנשא לופיקס? אולי מנשא יאמו? אנחנו נעזור לכם לבחור את המנשא הנכון לתינוק שלכם ולכם. אפשר לקבל ייעוץ והדרכה אצלנו, אפשר גם אצלכם בבית...

קורס דולות באמא אדמה

הכשרת דולות ונשות מקצוע בתחומי הריון ולידה באמא אדמה: קורסי דולות תומכות לידה, דולות פוסט פארטום (תומכות לאחר לידה), מדריכות הנקה, מדריכות עיסוי תינוקות, מטפלות ברפלקסולוגיה ועוד.
יצירת קשר
שם:
דוא"ל:
טלפון:
פרטים:
הרשמה לניוזלטר
יש להקליד את הספרות והאותיות כפי שמופיעות בתמונה

טיפולי רפואה משלימה כגון עיסוי, רפלקסולוגיה או שיאצו בהריון וגם זירוז לידה או היפוך עובר בעזרת רפואה סינית.

סרטון וידיאו יוגה לנשים בהריון
סרטון וידיאו יוגה לנשים בהריון
הטלפון של אמא אדמה
09-7408693
שעות הפתיחה של המרכז
ימים א'-ה' 09:00-15:00
             16:00-20:00
יום ו' 08:45-14:00
מועדי קורסים קרובים
ימי ו' בוקר 31.8.18
ימי ב' ערב 17.9.18
ימי ו' בוקר 5.10.18
יש כבר אלופירסט בתיק לידה שלך?

כאן תוכלו לקרוא על תרסיס אלופירסט המבוסס על אלוורה, המקל, מחטא ומסייע בהחלמה בעקבות קרעים או חתכים בלידה, או לאחר ניתוח קיסרי - ספריי אלופירסט 

פעמיים בשבוע:
יום שני 18:30
יום שישי 09:00
אהבתם? סמנו אהבתי... תודה.
שוברי מתנה
שוברי מתנה
 

זירוז לידה

טיפול לזירוז לידה – כיצד ניתן לזרז את הלידה בעזרת רפואה הסינית - השראת לידה


טיפול לשם זירוז לידה נעשה בדרך כלל לא לפני שבוע 41 + של ההריון.
במרכז אמא אדמה מתבצעים
טיפולי זירוז לידה על פי הרפואה הסינית ומבצעות אותם מטפלות מוסמכות ומנוסות ברפואה משלימה.

בהמשך מובאים גם סרטון על זירוז לידה שצולם באמא אדמה וגם מאמר על זירוז לידה, שבהם מסבירה ומדגימה המטפלת אלה ווהל את אופן ביצוע הזירוז.

מחיר טיפול לזירוז לידה טבעי - 260 ש"ח

לתיאום מועד לטיפול זירוז לידה באמא אדמה, טלפון 09-7408693 
 
***


זירוז לידה בעזרת רפואה סינית

נשים המגיעות לסוף ההריון שלהן, בשבוע 40+ שומעות לא אחת מהרופא שלהן או ממישהו אחר את הביטוי זירוז לידה.
כאשר רופא מציע זרוז לידה הוא מתכוון בד"כ לזריקת פיטוצין המתחילה את תהליך הלידה באופן לא נעים ואף כואב מעט, שסביר כי יוביל בהמשך לשימוש באפידורל ואולי התערבויות נוספות בלידה.

ברפואה הסינית, ישנן נקודות דיקור העשויות לסייע לזירוז לידה באופן טבעי (מה שמכונה השראת לידה) וכך הן יכולות לחסוך ליולדת לידה התערבותית ולעיתים מכשירנית.

לעיתים קרובות, לא נותנים לנשים להנות מהזכות לשאת את עוברן עד שבוע 42 מבלי שהן יקבלו הערות מקרוביהם, חבריהם והרופאים המלווים אותן. אנשים רבים רגילים לכך ש"צריכים ללדת בתאריך הלידה המשוער" והרופאים מצידם, דואגים מפני בעיות שעלולות להגיע בסוף ההריון הכוללות מיעוט של מי שפיר, הזדקנות שיליה ועוד.
הפתרון הקל, הידוע והמקובל מבחינתם הינו זירוז לידה – כלומר, תחילתה של הלידה באמצעות זריקת הפיטוצין, הורמון אשר גורם לכיווץ שרירי הרחם וכך עשוי לקדם את הלידה.
חשוב לזכור שבמקרים רבים, ההריון מתקדם באופן הנכון לו ביותר, מצב בריאות האשה והעובר בבטנה תקין מבחינה רפואית, והעובר מנצל את הזמן הנותר לו בכדי לעלות במשקל, וכך בסופו של דבר הוא יצא תינוק בשל יותר. הוא אינו זקוק לזירוז לידה כי יש לו את הקצב והזמן שלו וכשיהיה מוכן הוא יצא בלידה רגילה.
 
מבחינת הרפואה הסינית, התערבות בזמנים ובשלבים שונים של הלידה לא מזרזת את התהליך בכוח (כפי שעושה הפיטוצין) או בצורה פעילה, אלה מאזנת את הגוף כך שהוא בעצמו ימשיך את הלידה באופן תקין. לדוגמא: אם מגיעה אשה בשבוע 40 לטיפול ברפואה סינית, תפקיד המטפל/ת לאזן אותה נכון ליום של הטיפול, ולא לגרום לזירוז תהליך של לידה אם הגוף שלה עדיין אינו מוכן להתחיל את התהליך. מצד שני, אם גוף האשה מראה מוכנות ללידה אך אין כל התקדמות, לאחר טיפול בדיקור, עשוי להתחיל תהליך הלידה אשר היה תקוע עד כה ולא הצליח להתקדם מסיבות שונות.
 
ברפואה הסינית, חשוב אם כן לאבחן מדוע הלידה נתקעה או אינה מתחילה. הסיבות לכך יכולות להיות מגוונות ושונות והדרך לטפל בהן תהיה שונה. לפניכם מספר דוגמאות:
  • במידה ויש צירים אך אין עדיין פתיחה, עבודה ידנית על עצם הסאקרום (עצם העצה) תעזור מאוד ודיקור של נקודות במיקום של הרגל התחתונה עשוי לעזור לפתיחה של צוואר הרחם ובכך לזרז את תהליך הלידה ולייעל את התקדמות הצירים.
  • במידה ואין בכלל צירים, הנעה של האנרגיה בגוף תעזור מאוד, אך כאן המטפל/ת צריך להזהר לא ליצור צירים ללא פתיחה. אחת האפשרויות העומדות בפני המטפל הוא שימוש בשילוב של נקודות הנקרא "ארבעת השערים" אשר יגרום לתנועה רבה של אנרגיה בגוף, עשוי לתרום להתחלה של צירים ויעודד פתיחה.
  • במידה וקיימת פתיחה אך העובר עדיין לא ירד כלפי מטה, לחיצה על נקודה במרכז רכס השכמה תהיה נפלאה ותוכל לזרז את תהליך הירידה של התינוק. בנוסף ניתן גם לעבוד על נקודות הנמצאות בתחתית כף הרגל ועל ידי כך לסייע לאנרגיה לרדת למטה ובעקבותיה ירד גם העובר.

טיפול לזירוז לידה על פי הרפואה הסינית אורך כשעה. ניתן לשלב אותו עם שיאצו וכך לאפשר תנועות מנואליות של סיבוב הרגליים בכדי לסייע בפתיחת האגן וירידת התינוק כלפי מטה. ניתן גם לעבור באופן ידני על מרידיאני היין של הרגליים (מרידיאנים אלה עוברים בחלק הפנימי של הירך) וכך לעודד זרימת אנרגיה טובה ודם לכיוון הרחם.

הרפואה הסינית מניחה וטוענת שיש לעבוד עם הגוף ולא כנגדו. טיפול הזירוז ברפואה הסינית בא לעזור לעובר לצאת ולא להכריח אותו לעשות זאת אם אינו מוכן עדיין. העבודה העדינה הנעשית על נקודות דיקור המעודדות ירידה של אנרגיה אל עבר הרגליים באה לסייע לעובר לרדת בגובהו לכיוון ה"יציאה".

חשוב לי להזכיר שתינוקות הנולדים בשבועות 41 ומעלה, הם תינוקות בשלים יותר, בעלי שומן רב יותר בגופם וכך עמידים יותר בפני קור. גורמים אלה יסייעו לתינוק להיות נינוח ורגוע יותר בעולמו החדש והחיצוני לרחם אימו. זוהי ברכה של ממש לאם ולתינוק.

כתבה: אלה ווהל - תומכת לידה (דולה) מוסמכת ומטפלת רב תחומית ברפואה משלימה: רפואה סינית, שיאצו, פרחי באך, הילינג ועוד.

באמא אדמה תוכלו למצוא כדורי פיזיו איכותיים מאירופה במחיר הכי זול בארץ, תרסיס אלופירסט לאחר לידה, ערכת פארטוקל (קל לידה), שמן עיסוי פרינאום ועוד.