.
חדשות

ברוכים הבאים לאמא אדמה

המתחם שלנו ברחוב הבנים סגור.
קורסי הכנה ללידה עם שרי המיילדת ממשיכים כל העת. להרשמה השאירו פרטים בטלפון
09-7408693 או סמסו ישירות לשרי 050-7950411 והיא תחזור אליכן בהקדם.
לקניית אלופירסט בהוד השרון ברוב שעות היממה וגם בסופי שבוע סמסו 050-7950410

לקנייה מקוונת ומאובטחת באתר החברה (מחירים מסובסדים למשלוח עד הבית) הקליקו קניית אלופירסט באינטרנט

שרי קרוכמל, פרט להיותה מנהלת אמא אדמה היא גם מיילדת בית. לפרטים הקליקו מיילדת בית

לתיאום עם שרי סמסו 050-7950411

אצלנו ניתן להשיג: תרסיס אלופירסט לאחר לידה, כריות הנקה, פארטוקל (קל לידה) ועוד. לתיאום קניה בהוד השרון 050-7950410

יצירת קשר
שם:
דוא"ל:
טלפון:
פרטים:
הרשמה לניוזלטר
יש להקליד את הספרות והאותיות כפי שמופיעות בתמונה
הטלפון של אמא אדמה
 09-7408693
שרי 050-7950411 (עדיף לסמס)
הקורסים הקרובים:
6.5 - יום חמישי
14.5 - יום שישי
10.6 - יום חמישי
11.6 - יום שישי
8.7 - יום חמישי
השאירי פרטים בטלפון 050-6944687 ושרי המיילדת תחזור אלייך.
יש כבר אלופירסט בתיק לידה שלך?

כאן תוכלו לקרוא על תרסיס אלופירסט המבוסס על אלוורה, המקל, מחטא ומסייע בהחלמה בעקבות קרעים או חתכים בלידה, או לאחר ניתוח קיסרי - ספריי אלופירסט

לקניית אלופירסט בהוד השרון ברוב שעות היממה וגם בסופי שבוע סמסו 050-7950410

לקנייה מקוונת ומאובטחת באתר החברה (מחירים מסובסדים למשלוח עד הבית) הקליקו קניית אלופירסט באינטרנט


אהבתם? סמנו אהבתי... תודה.
 

דולה - כמו טרק בנפאל

הלו דולה - תומכת לידה בטלפון

 
אם אתם בהריון, ודאי שמתם כבר לב לעובדה שאתם מוקפים באנשים שיישמחו לספר לכם את סיפור הלידה שלהם, אם רק תתנו להם הזדמנות. ודאי גם שמתם לב שביותר ויותר סיפורי לידה ששמעתם או קראתם, משולבת המילה "דולה".
אנחנו לא מתיימרים להסביר כאן מהי דולה, שכן האינטרנט מלא באין ספור מאמרים העוסקים בתפקידי הדולה לפני הלידה, במהלכה ולאחריה, כשבדרך כלל הם חוזרים על עצמם ומתחילים כך: "דולה היא מילה ביוונית שפרושה אישה שעוזרת / תומכת / מסייעת ליולדת", מחק את המיותר, או בחר בכל האפשרויות...
לפחות כמה מהמאמרים הללו תוכלו למצוא בנקל בהינף מקלדת, אבל אנחנו ביקשנו ואף קיבלנו מאמר קצת אחר בנושא תומכת לידה.

מירב קריספיל
- דולה ותיקה בעצמה, מטפלת בכירה בשיאצו וברייקי, מדריכת הנקה, תורמת מניסיונה ומסגנונה ומתארת את תפקיד הדולה מהזווית שלה.
 

כמו טרק בנפאל
כששואלים אותי למה צריך דולה בלידה, אני תמיד אוהבת להשתמש במשל הטרק.
אם הייתם יוצאים לראשונה בחייכם לטרק באיזור ובסביבה שבה לא הייתם מימיכם, למשל בנפאל, הייתם רוצים שיהיה אתכם מורה דרך מנוסה? כזה שיתכנן אתכם מראש את המסלול ויתאר בפניכם את שעתיד לקרות, כזה שיעזור לכם לרכוש את הדברים הנכונים לקראת המסע, שידע לבחור במסלול הנכון בכל שלב ויחזיק באמתחתו מני רקיחות לשפשפות ושאר פגעי מסע, מדריך שיהיה גם קשוב לצרכים שלכם, שידע לתרגל אתכם לקראת התמודדות עם אתגרים פיזיים ורגשיים האופייניים למסע מורכב ומאתגר, שישכיל לתקשר ביניכם לבין "אנשי המקום" שבהם תפגשו במסע וידע לדבר את שפתם, ידע לתזמן נכון הגעה לאבני דרך מסויימות במסע, מתוך היכרות עם הקצב האישי והיכולות האישיות שלכם?
הרוב המוחלט של האנשים, ישיבו בודאי לצרור השאלות הזה תשובה אחת – כן, בהחלט כן! מדריך מוצלח ומנוסה בטראק כזה, עשוי להפוך את החוויה שלכם לאחרת לגמרי.
כזו בדיוק היא הדולה – מדריכה אישית ומנוסה, היוצאת ללוות אתכם באחד המסעות המאתגרים, המשמעותיים והמרגשים ביותר בחייכם. הדולה מסייעת בדברים רבים לאורך המסע, החל משיחות מעודדות לפני הלידה שעוזרות להתכונן, בקשר שוטף בשעות הראשונות של הצירים, היא נמצאת איתכם במהלך הצירים כשהיא מעסה, מרגיעה ועוזרת להתמודד עם הכאבים בעזרת ארסנל של טכניקות כמו נשימות, קולות, דימיון מודרך, שמנים ועוד. הדולה מחזקת אצל בני הזוג את התחושה ש"הכל בשליטה" ושהכל בסדר, כאשר הכל באמת בסדר ובכך חוסכת מהם לחץ וחרדה מדברים של מה בכך.
ניתן להצביע על סיבות רבות למה כדאי להסתייע בדולה בלידה, אבל אני בחרתי להצביע רק על כמה מהן,  סיבות שלא תמיד מודעים להן.
 

דולה ON-LINE
כמה פעמים שמעתם על זוגות שהגיעו לחדר לידה מוקדם מדי ונשלחו הביתה, חזרו ושוב נשלחו לביתם או להסתובב במסדרונות בית החולים? כמה פעמים לעומת זאת שמעתם על יולדת שילדה במונית, באמבולנס או אפילו בסלון ביתה? אני מניחה שסיפורים כאלה וגם כאלה, שמעתם כבר לא מעט פעמים.
אי הידיעה והבהירות מתי להגיע לחדר לידה, הוא חלק מחוסר הניסיון שמאפיין בעיקר לידה ראשונה ומביא זוגות לא מעטים לצאת מהבית מוקדם מדי ולנסוע לבית החולים. גם אם הנכם בוגרי קורס הכנה ללידה, גם אם אתם שבעי שיחות עם זוגות ש"כבר עשו את זה" וגם אם הייתם קוראים נאמנים של שלל הפורומים להריון ולידה שצצו כפטריות לאחר הגשם ברחבי האינטרנט, יתכן מאוד שתתקלו בחוסר ודאות סביב השלב הראשון של הלידה.
 

כאן אני רוצה להציע סיוע באמצעות מכשיר, דווקא לא כל כך חדש – הטלפון. הדולה מעברו השני של הקו, תתשאל אתכן לגבי מצבכן, היא תדע להרגיע ולהסביר מה עוד כדאי לעשות עד היציאה מהבית – אם בכלל - להבהיר ולשקף לכן את המצב. דולה מנוסה תוכל על פי רוב גם לדעת, רק משמיעת קולה של האישה ומתאור משך ותדירות הצירים, באיזה שלב של הלידה היא נמצאת, תוכל לתת לבני הזוג מושג על כך ולסייע להם בהחלטה אם לצאת כבר לדרך, או עדיין להמתין.
בשיחות טלפוניות כאלה, אפשר שתפקידה של הדולה יסתכם במתן עצות ורעיונות איך להעביר את הזמן עד היציאה מהבית, במטרה לחסוך שעות המתנה ארוכות ומתישות במקום זר ולא מוכר, אבל אפשר שתפקידה יהיה דווקא להאיץ בזוג לצאת ללא דיחוי לחדר הלידה. נכון שברוב המקרים לידה ראשונה מתאפיינת בשלב ראשון איטי וארוך יחסית ללידות הבאות, אבל לא אחת עניתי לטלפון באישון לילה ועפ"י הקולות ששמעתי, זיהיתי צירים חזקים וארוכים של יולדת שנמצאת כבר בלידה מתקדמת. בעלת ניסיון לא טועה בדרך כלל בזיהוי הקולות האלה. מדהים איך זוגות שהתלבטו אם "לצאת כבר עכשיו או לחכות לבוקר?" ושממש נאלצתי להורות להם בתקיפות להגיע מייד לבית החולים, בקושי הספקתי להשתתף בלידה שלהם, מרוב שזו הייתה מהירה.
אם כן, עצם קיומה של דמות מקצועית ומנוסה, שכחלק מתפקידיה המוגדרים ולא "כטובה" מקרית, עומדת לרשות בני הזוג להתייעצויות ולתמיכה טלפונית ברגעי האמת המלחיצים, היא חלק קטן אך חשוב מהתרומה של צרוף דולה לחווית הלידה שלכם.  
 

דולה ואפידורל

גם בלידה אפידורלית מקומה של הדולה חשוב. היא יכולה למשל לעזור בתנועה שמפחיתה את התחושה הפאסיבית ומעודדת את התבססות התינוק באגן בצורה תקינה, לעזור בחשיבה חיובית בזמן הלחיצות אותן מרגישה היולדת, לסייע ביצירת האווירה הנכונה ולגרום ליולדת להאמין בעצמה כאישה היכולה ללדת, מבלי להיות זקוקה לכך "שמישהו" יילד אותה.
 

תעזבו תאוריה, תקשיבו לעובדות
למי שרוצה להרחיב את ידיעותיה על תפקידה של דולה, אני ממליצה בחום לקרוא את ספרם המפורסם של החוקרים האמריקאים ד"ר מרשל קלאוס, ד"ר קאנאל ופיליס קלאוס "לחבק את האם – ספר הדולה" (בהוצאת "לייף סנטר" ושהייתה לי הזכות להשתתף בצילומים לגרסה העברית שלו, שנעשו בחלקם במרכז "אמא אדמה" ושתמונתי מחבקת יולדת, מתנוססת על כריכתו...)
מחקרים רבים המצוטטים בספר, תומכים בעובדת היותה של הדולה דמות משמעותית ורבת ערך בלידה. במחקר על רמת התערבויות בלידה משנת 1993 שנערך ע"י קלאוס קאנאל וקלאוס, נצפו 50% פחות ניתוחים קיסריים וב-25% מהמקרים הלידה הייתה קצרה יותר מהממוצע, בלידות שבהן נכחה דולה מיומנת.
מחברי ספר הדולה, הם שטבעו את האמרה If a doula were a drug, it would be unethical not to use it כלומר "אם דולה הייתה תרופה - זה היה לא אתי להמנע מהשימוש בה" ואני הייתי רוצה להמשיך את ההשוואה של דולה לתרופה ולומר, שלכל יולדת מגיע לקבל את "התרופה" הזאת, שכן התועלת ממנה הוכחה במחקרים כגדולה, היא בודאי איננה מזיקה, אינה ממכרת ואין לה תופעות לוואי...
בהצלחה.

באמא אדמה תוכלו לקנות תרסיס אלופירסט לאחר לידה, ערכת פארטוקל (קל לידה) של ד"ר קיי, שמן עיסוי פרינאום ועוד. לתיאום סמסו 050-7950410