.
חדשות

ברוכים הבאים לאמא אדמה

המתחם שלנו ברחוב הבנים סגור.
קורסי הכנה ללידה עם שרי המיילדת ממשיכים כל העת. להרשמה השאירו פרטים בטלפון
09-7408693 או סמסו ישירות לשרי 050-7950411 והיא תחזור אליכן בהקדם.
לקניית אלופירסט בהוד השרון ברוב שעות היממה וגם בסופי שבוע סמסו 050-7950410

לקנייה מקוונת ומאובטחת באתר החברה (מחירים מסובסדים למשלוח עד הבית) הקליקו קניית אלופירסט באינטרנט

שרי קרוכמל, פרט להיותה מנהלת אמא אדמה היא גם מיילדת בית. לפרטים הקליקו מיילדת בית

לתיאום עם שרי סמסו 050-7950411

אצלנו ניתן להשיג: תרסיס אלופירסט לאחר לידה, כריות הנקה, פארטוקל (קל לידה) ועוד. לתיאום קניה בהוד השרון 050-7950410

יצירת קשר
שם:
דוא"ל:
טלפון:
פרטים:
הרשמה לניוזלטר
יש להקליד את הספרות והאותיות כפי שמופיעות בתמונה
הטלפון של אמא אדמה
 09-7408693
שרי המיילדת 050-7950411 (וואטסאפ או סמס בלבד)
קורסי הכנה ללידה בשיטת אמא אדמה עם שרי המיילדת מתקיימים כל העת.
השאירי פרטים (שם, באיזה שבוע ומהיכן) בטלפון 050-7950410 ושרי תחזור אלייך.
יש כבר אלופירסט בתיק לידה שלך?

כאן תוכלו לקרוא על תרסיס אלופירסט המבוסס על אלוורה, המקל, מחטא ומסייע בהחלמה בעקבות קרעים או חתכים בלידה, או לאחר ניתוח קיסרי - ספריי אלופירסט

לקניית אלופירסט בהוד השרון ברוב שעות היממה וגם בסופי שבוע סמסו 050-7950410

לקנייה מקוונת ומאובטחת באתר החברה (מחירים מסובסדים למשלוח עד הבית) הקליקו קניית אלופירסט באינטרנט


 

סיפור לידה של מיקה

מספרת האמא עינת

הכול התחיל בערב רגיל למדי. חיכיתי למאור שיחזור מחזרה עם אילן ונועם, כדי שיבצע לי עיסוי פרינאום שימנע ממני חתכים בלידה.


הוא חזר בסביבות 24:00 והעיר אותי לבצע את העיסוי. נזכרתי שעבר כמעט שבוע ולא הורדתי עדיין את המחט שריקי נעצה באוזני (דיקור סיני). גיששתי ומצאתי אותה והסרתי אותה מהאוזן. ברגע שזה קרה, הרגשתי מעין טפטוף. לא הבנתי מה זה בדיוק, אבל זה חזר על עצמו מספר פעמים. אמרתי למאורי שנראה לי שכדאי שנוותר על העיסוי, כי לא ברור מה זה ועדיף שלא נזהם את האזור. החלטנו ללכת לישון.


בינתיים הטפטוף גבר, שמתי תחבושת וראיתי שהיא מתמלאת בקצב די מהיר. התקשרנו לנעמה הדולה ותארנו לה את התופעה. היא אמרה שכנראה מדובר בירידת מים אבל שנמשוך עוד זמן בבית. ניסינו לחזור לישון.
אני לא הצלחתי לישון והתחלתי לסדר דברים אחרונים בתיק לחדר לידה. במקביל התחילו לי כאבי בטן בבטן התחתונה. רצתי לשירותים ולא קרה כלום, המשכתי לרוץ לשירותים כל כמה דקות. כשכאבי הבטן חזרו בתדירות קבועה פחות או יותר הבנתי שמדובר בצירים. אמרתי למאור: " אם אלו צירים אז זה סבבה".


התקשרנו שוב לנעמה ותארנו לה את המצב, אמרנו לה שאנו שוקלים ללכת לבי"ח. היא אמרה שנעדכן אותה מה אנו עושים בהמשך ונאמר לה אם קיבלו אותנו לחדר לידה. בינתיים משכנו בבית. אני הייתי על הכדור פיזיו ונשמתי כמו שלמדנו ביוגה, אצל נעמי המורה ליוגה בהריון. זה כאב אבל היה נסבל.
בסביבות השעה 3:00 החלטנו ללכת לבי"ח. אמרנו שבמקרה הגרוע ישלחו אותנו הביתה. עצרנו אצל הורים של מאור להשאיר את ג'יפסי והגענו בסביבות 3:30 לבי"ח.


המיילדת שקיבלה אותנו לקחה אותי לסט בדיקות ולמוניטור. מאחר ורציתי להיכנס לחדר לידה טבעית הייתי חייבת שיהיה מוניטור רציף תקין של חצי שעה. בינתיים מאור הלך לארגן מדבקות ואני שכבתי על המיטה מחוברת למוניטור. היה קשה לשכב ולעבור את הצירים, הם הרבה יותר מורגשים בשכיבה. חיכיתי שתעבור חצי שעה, אבל לצערי המוניטור זז והמיילדת הייתה צריכה להמשיך לנטר אותי עוד. בינתיים בכל ציר צעקתי אוווו ארוכים, דבר שמאוד הקל עלי. בסביבות 4:30 המיילדת והרופאה אישרו שהמוניטור תקין. המיילדת בדקה את הפתיחה שלי שהייתה בסביבות 3.5 והחליטה לקבל אותי לחדר לידה.
נכנסתי לחדר לידה טבעית. מאור התקשר לנעמה שתגיע.


בינתיים מילאנו את הג'קוזי במים. היה לי חם והורדתי את כל הבגדים. נכנסתי לג'קוזי, הצירים נעשו חזקים יותר. המים הקלו אבל לא ממש. נעמה הגיעה והיא ומאור עשו לי עיסויים בזמן הצירים. זכור לי שהם כאבו אבל את הכאב עצמו אני לא זוכרת.
ביקשתי מהם שיקראו למיילדת שתבדוק מה הפתיחה שלי. הכאבים התגברו ואני חשבתי לעצמי שאם לא תהיה פתיחה גדולה אז לא נראה לי שאצליח לעמוד בזה וארצה אפידורל. בינתיים יצאתי מהג'קוזי וזזתי קצת לפי התנוחות שתרגלתי ביוגה. המיילדת הגיעה וראתה שיש לי כבר פתיחה של 9. עליתי על המיטה ונשענתי עם הידיים על גב המיטה. בכל ציר מאור ונעמה עשו לי עיסויים. באיזשהו שלב הרגשתי שאני חייבת ללכת לשירותים. נעמה אמרה שאני מתקדמת נהדר. אני לא זוכרת מה קרה משם הלאה יותר מידי, רק שמאור ונעמה החזיקו אותי בתנוחת כריעה ובשלב מסוים לחצתי תוך כדי נשימת שששששש.


המיילדת עיסתה את הפרינאום עם שמן שקדים כדי למנוע את החתך. כשהראש נראה באופק המיילדת שאלה אותי אם אני רוצה לגעת בו, ולא רציתי... ידעתי שזה יכול לעכב אותי. הראש יצא ואז מאורי הוציא את הגוף. בשעה 6:35 מיקה יצאה לאוויר העולם.
אחרי שהיא יצאה כל הכאבים פסקו. אח"כ עוד לחיצה שנייה והשיליה יצאה בקלות. זה היה מדהים. הייתי בהיי. הניחו את מיקה עלי והיא הייתה מדהימה.
חיבקתי אותה וניסיתי להניק אותה קצת. אמרתי למאור שגם אם הייתי רוצה לתאר את הכאב לא הייתי יכולה, משום שברגע שמיקה הייתה בחוץ הוא פסק. אני זוכרת שכאב אבל לא איך זה כאב.


נשארנו בחדר לידה להתאוששות של שעתיים, בינתיים הגיעו הסבים והסבתות והדודה נעמה. לקחו אותי למחלקה על כסא גלגלים כשהגעתי לשם קמתי והלכתי מיד. הייתה לי צריבה קלה במתן השתן שעברה אחרי כמה שעות וזהו. בלי חתך ובלי כלום, פשוט מדהים. לידה מהסרטים, ממש בהזמנה אישית.


הגעתי ללידה עם הרבה הכנות: יוגה משבוע 12, דיקור סיני פעם בשלושה שבועות, קראתי על תהליך הלידה הטבעית ובאתי עם דולה שהשרתה עלי בטחון מקצועי נוסף. מאורי עשה לי עיסוי פרינאום ושתיתי חליטת עלי פטל.
באתי עם חוסר וודאות מוחלט והחוויה הייתה מדהימה.
שאלתי את מאורי אם צעקתי והוא אמר שלא, הייתי שקטה ועשיתי קולות של אוווו כל הזמן. בבית תרגלתי גם דמיון מודרך שמיקה מחליקה החוצה כמו על מגלשת מים, והמגלשה היא השיליה שיוצאת מיד אחריה. מאור הזכיר לי את זה במהלך כל הלידה וזה עזר מאוד.
לא הספקתי לעשות חוקן, אז המיילדת רצתה ליילד אותי בשכיבה, אבל בסוף הציעה את תנוחת הכריעה, התנוחה האופטימלית מבחינת כוח הכבידה ליציאת התינוק ולמניעת החתך.

הייתה לי חווית לידה מדהימה שאני מאחלת לכל אחת ובסופה מתנה מתוקה בשם מיקה.

באמא אדמה תוכלו לקנות תרסיס אלופירסט לאחר לידה, ערכת פארטוקל (קל לידה) של ד"ר קיי ועוד. לתיאום איסוף או למשלוח סמסו 050-7950410